Maminka Monika z Prostějovska

You are here:
Manželství bylo deset let harmonické.

Období pomoci: 

Září – prosinec 2022
Maminka Monika (30 let) má tři syny: Patrika (11 let), Vojtěcha (8 let) a Martina (6 let). Všechny tři má ve své péči po vzájemné dohodě s manželem.
Maminka Monika (30 let) má tři syny: Patrika (11 let), Vojtěcha (8 let) a Martina (6 let). Všechny tři má ve své péči po vzájemné dohodě s manželem.

“Ve vztahu a manželství jsem byla čtrnáct let. Děti mají jednoho otce. Prvních deset let bylo manželství harmonické, poslední čtyři roky bojujeme se samou krizí. Manželství se začalo rozpadat od doby, kdy manžel odešel k armádě, začal žít pouze prací a já s dětmi jsme pro něj neexistovaly,” popisuje Monika začátky problémů svého manželství.

“S otcem dětí jsme se poznali ještě ve škole, kam jsme oba chodili. Ze začátku byl vztah plný pohody a harmonie. Bohužel mě jeho rodiče neměli rádi a dávali mi to jasně najevo. On stál vždy při rodičích, bylo to pro mě těžké. Těsně před mými dvacátými narozeninami se narodil syn, který byl neplánovaný, ale vztah se tím trochu upevnil. Po čase jsme si pořídili druhé dítko a vše bylo v pořádku. Před porodem druhého syna jsme se nastěhovali do nového bytu. Postupně se stávalo, že manžel dostával malou výplatu a půjčovali jsme si peníze. Vše začalo jít z kopce, bývalý manžel to neřešil, tak jsem na něj musela zatlačit a začít řešit insolvenci. Po nějaké době jsem zjistila, že jsem znovu těhotná. Hodně dlouho jsem přemýšlela, zda si dítě mám nechat, ale nakonec jsem si syna nechala,” vypráví dál Monika svůj příběh.

“Rozvedená jsem sedm měsíců a děti jsou závislé jen na mně.”

Její manželství nakonec skončilo rozvodem. “Manžel přišel s tím, že odchází jako voják z povolání k armádě. Po roce u armády už jsem muže ale vůbec nepoznávala, choval se hůř a hůř. V loňském roce jsem vzala děti a utekla k mamce, protože manžel se se mnou stále hádal. V našem vztahu nebyly žádné problémy s alkoholem, drogami nebo násilím. Jsem rozvedená sedm měsíců, vše po dohodě s manželem, který to tak chtěl. On odjel letos v lednu na misi do Lotyšska, a tak jsou děti ve všem závislé jen na mě. Našla jsem si práci, ale než se ze všeho dostaneme, bude to ještě těžké. Naštěstí manžel platí alimenty a já na ně dostávám i přídavky.”

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny
  • Drogerie
  • Šatní skříň 
  • Komoda 
  • Televize

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!