Maminka Miroslava z Bavorova

You are here:
Miroslava (30 let) žije sama se svojí holčičkou Ester (1 rok). Na její výchovu je sama prakticky od začátku těhotenství.

S otcem dcery byla Miroslava ve vztahu šest měsíců, rozešli se, když mu řekla, že čeká miminko: “Byla jsem možná víc překvapená než on. Lékaři mi tvrdili, že nemůžu mít dítě. Když jsem mu pak tu novinu oznámila, moc se na to netvářil, prostě neměl zájem.”


Podle Miroslavy se otec na svoji dceru přijel podívat jen jednou, když se narodila. Pak už nikdy. Nenechala ho proto zapsat ani do rodného listu. 

Nyní bydlí Miroslava se svoji dcerou ve zděděném starším domku. S opravami domu jí pomáhá rodina, hlavně tatínek. A rodina pomáhá také s péčí o malou Ester.


Miroslava je zdravotní sestra, chce brzy zpátky do práce


V současné době jsou pro Miroslavu největším problémem finance. Miroslavě po zaplacení účtů zbývá jen pár tisíc:“ Z rodičovské mi zbývají sotva čtyři tisíce na celý měsíc a s tím musím nějak vyjít. Naštěstí mi nedávno přiznali přídavky na dítě a příspěvek na bydlení, tak to bude trochu lepší.” 

Než se malá Ester narodila, pracovala Miroslava jako zdravotní sestra a ráda by se do práce vrátila, jakmile Ester trochu povyroste. 


 

My mamince fandíme, fanděte s námi.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Maminka Miroslava z Bavorova děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz