Maminka Michaela z Frýdku-Místku

You are here:
Kvůli Covidu jsem přišla o práci, dlužila jsem na nájemném, a tak mi odmítli prodloužit smlouvu.

Období pomoci: 

Leden – březen 2021
Michaelin příběh jsme zveřejnili na začátku roku 2021. Kromě dvou synů, o které pečovala, očekávala v tu chvíli narození holčičky.

S mužem, se kterým má Michaela oba chlapce, se rozešli v dobrém. Jak Míša říká: “Bývalý přítel hodně pracoval. V té době jsme se odcizili. V závěru jsme se dohodli, že se rozejdeme a nebudeme trápit ani sebe, ani děti.” Kontakt s bývalým přítelem se postupně vytrácel, hlavně kvůli partnerce, kterou si našel. Několik let byla Michaela sama, až před rokem potkala muže, se kterým se sblížila: „Začali jsme se stýkat, bylo nám spolu dobře. To trvalo do chvíle, než jsem přišla na to, že jsem těhotná. Otec dcery nesouhlasil s tím, abych si ji nechala, a to nás rozdělilo. Přesto jsme v kontaktu a má snahu nám pomoci s bydlením.”

Koronavirus – ztráta práce i bydlení
“Pracovala jsem v kuchyni i za barem. Pak ale všechno pozavírali a já přišla o práci. Dlužila jsem na nájemném, a tak mi odmítli prodloužit smlouvu. Nepomohlo mi nic. Musela jsem se odstěhovat i s dětmi do azylového domu, kde jsme doteď.” Michaela teď musí vystačit s alimenty, příspěvkem hmotné nouze, stravenkami a přídavky na děti. Z toho musí zaplatit nájemné, praní prádla v azylovém domě, jídlo a hygienické potřeby.

Nesplacené dluhy
Současně má Michaela stále dluhy na nájemném a energiích, které nemá z čeho splatit: “Ráda bych to zaplatila, ale nemám z čeho. Momentálně jsem v situaci, kdy si vážím každé pomoci. Ráda bych si přivydělala nějakou brigádou při mateřské. Přivítala bych nějakou práci z domu.”

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny 
  • Drogerie 
  • Oblečení na děti 
  • Boty pro Michaelu i pro děti
  • Jednorázové pleny

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!