Maminka Michaela z Frýdku-Místku

You are here:

S mužem, se kterým má Michaela oba chlapce, se rozešli v dobrém. Jak Míša říká: “Bývalý přítel hodně pracoval. V té době jsme se odcizili. V závěru jsme se dohodli, že se rozejdeme a nebudeme trápit ani sebe, ani děti.” Kontakt s bývalým přítelem se postupně vytrácel, hlavně kvůli partnerce, kterou si našel. Několik let byla Michaela sama, až před rokem potkala muže, se kterým se sblížila: „Začali jsme se stýkat, bylo nám spolu dobře. To trvalo do chvíle, než jsem přišla na to, že jsem těhotná. Otec dcery nesouhlasil s tím, abych si ji nechala, a to nás rozdělilo. Přesto jsme v kontaktu a má snahu nám pomoci s bydlením.”

Koronavirus – ztráta práce i bydlení
“Pracovala jsem v kuchyni i za barem. Pak ale všechno pozavírali a já přišla o práci. Dlužila jsem na nájemném, a tak mi odmítli prodloužit smlouvu. Nepomohlo mi nic. Musela jsem se odstěhovat i s dětmi do azylového domu, kde jsme doteď.” Michaela teď musí vystačit s alimenty, příspěvkem hmotné nouze, stravenkami a přídavky na děti. Z toho musí zaplatit nájemné, praní prádla v azylovém domě, jídlo a hygienické potřeby.

Nesplacené dluhy
Současně má Michaela stále dluhy na nájemném a energiích, které nemá z čeho splatit: “Ráda bych to zaplatila, ale nemám z čeho. Momentálně jsem v situaci, kdy si vážím každé pomoci. Ráda bych si přivydělala nějakou brigádou při mateřské. Přivítala bych nějakou práci z domu.”