Maminka Martina z Prahy (3)

You are here:
„Přišla jsem o práci hned v první vlně koronaviru.”

Období pomoci: 

BŘEZEN – DUBEN 2021
Martina se se svými dvěma dětmi – Tomášem a Nikolkou, přihlásila do projektu Fandi mámám v březnu 2021.

Příběh Martiny, se kterým vstoupila do projektu
Martina žila v dlouhodobém vztahu s partnerem devět let: “Můj bývalý přítel je otec Nikolky, o Tomáška se staral od jeho jednoho roku. Jsem starší než bývalý partner a v tom byl asi ten problém. Snažila jsem se celé roky o to, aby si k sobě přítel s Tomáškem našli tu správnou cestu. Docela se mi to dařilo, ale jen do doby, než se nám narodila Nikolka. Začal pak upřednostňovat dceru před Tomáškem. Rozešli jsme se právě proto, že jsme se nedokázali domluvit na stejné výchově. Naše hádky gradovaly, dokonce došlo i na facky.”

Žádný příjem a dluhy na nájemném
Martina přišla hned v první vlně koronaviru o práci a doteď jinou nemá, což začíná být velký problém: “Jsem bez práce, zadlužená na nájmu a nemám peníze na další nájmy, takže dluh stále narůstá. Nedostatek peněz se odráží na náladě nás všech. S dětmi na sebe nemáme moc času. Já hledám práci a jsem podrážděná, protože ji nemůžu najít. Děti to vnímají a pomalu se uzavírají do sebe, přály si pod stromečkem spoustu dárků, které nedostaly. Dcera sní o tabletu na hry a pohádky a syn touží po telefonu, aby si mohl volat a hrát s kamarády hry.”

Do práce bych šla ihned, ale v době covidu je to těžké
Martina tak nemá vůbec žádný příjem, dostává jen alimenty na děti: “Momentálně jsem na úřadu práce a požádala jsem si hmotnou nouzi, doplatek na živobytí a doplatek na bydlení. Do práce bych nastoupila okamžitě, aktivně hledám práci, ale v době koronaviru jsem bez šance. Jsem vyučená prodavačka, mám praxi jako pokojská a servírka. Teď je ale vše uzavřené.” Velmi ji tíží velký dluh na nájemném, dluží několik měsíců zpátky a nemá na zaplacení dalších nájmů: “Majitel bytu je velmi hodný, domluvili jsme se, že mu budu dluh splácet. A já bych ráda, ale nemám z čeho.”

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny
  • Drogerie 
  • Oblečení a boty pro děti 
  • Tablet
  • Playstation 4 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!