Maminka Markéta z Bystřice n. Olší

You are here:
Zanechal mě v dluzích.

Období pomoci: 

Prosinec 2022 – duben 2023
Markéta (31 let) žije sama s dcerou Magdalenkou (3 roky). Otce své dcery potkala Markéta na rockovém festivalu a po krátké známosti otěhotněla.

“Měli jsme se rádi a rozhodli jsme se, že abychom měli všichni stejné příjmení, tak se vezmeme. Konala se malá rodinná svatba, po které jsme se přestěhovali do bytu v Havířově. Zdálo se, že vše bude ideální. Sehnala jsem velký byt za přijatelné peníze, vše jsem zařídila a připravila na příchod dcery. Po jejím narození se objevily první problémy. Exmanžel neunesl odpovědnost související s otcovstvím a financováním rodiny. Začal být agresivní a tehdy mě poprvé fyzicky napadl. S ohledem na svůj pocit odpovědnosti k manželství a rodině jsem mu odpustila, protože jsem si myslela, že za vším stojí jeho psychické obtíže a že léčba u odborníka a terapie mu pomůžou. Bohužel se tak nestalo, vše se opakovalo ještě jednou, a to už jsem zavolala policii. Napadal mě, i když jsem měla dceru v náručí nebo jsem ji dokonce kojila. Když mě pak ještě jednou napadl a škrtil mě, odešla jsem od něj definitivně. Žila jsem pak nějakou dobu u svých rodičů a prarodičů v rodinném domě, zažádala jsem si o obecní byt ve stejné obci a dávala se dohromady po prožitém traumatu,” líčí své soužití s exmanželem Markéta.

Expřítel zničil majetek
Po asi pěti měsících vstoupil do života Markéty nový muž: “Zpočátku se zdál jako ten nejlepší muž na světě. Pomohl nám sehnat byt, staral se o nás a trávil s námi veškerý čas. První problémy se začaly objevovat asi po deseti měsících, ale ještě nešlo o nic vážného. Největší “peklo” začalo v lednu letošního roku. To začal být velmi agresivní, ne fyzicky, pouze verbálně a psychicky. Začal mi lhát a zatajovat věci. Podezření mám i na nevěru, s ohledem na to, že byl velmi často v noci pryč, a to mnoho hodin, někdy i celou noc. Když pak v květnu přišel o práci, věci se zhoršily až do té míry, že mi začal vyhrožovat, brát mi peníze, ještě více lhát a podobně. Proto jsem se rozhodla opět odejít. Když odcházel z našeho bytu, zdemoloval spoustu mých věcí, pokusil se mi ukrást počítač, a ještě poškodil budovu, kde jsme žili, což budu nucena uhradit. Poškodil i auto mojí maminky, když jí po něm skákal. Sedací soupravu vyhodil z okna a rozřezal ji nožem, abych ji nemohla použít. Rozbil i rám postele a část obývací stěny. Třešničkou na dortu pak bylo zničení hraček mojí dcery, které dostala od jeho matky jako dárek. Zanechal mě v dluzích, protože za poslední dva měsíce domů přinesl celkem osm tisíc. Všechno ostatní jsem musela obstarat já, a tudíž jsem se musela zadlužit.”

Nový začátek
Přestože se Markéta ocitla v nesnázích, neztratila chladnou hlavu a svoji situaci se snažila co nejlépe vyřešit: “Naštěstí jsem se setkala s pochopením ze strany pronajímatele bytu, který mi vyšel vstříc a smlouvu mi ukončil bez povinné dvouměsíční výpovědní lhůty. Na nájem bych totiž už neměla. V současné době žijeme s dcerkou v pronájmu v obecním bytě, od srpna pracuji na pozici speciální pedagožka/učitelka teoretické výuky na střední odborné škole. Všechny vzniklé finanční problémy jsem postupně splatila, již mi zbývá pouze jeden. Magdalenka od září navštěvuje školku, kde se jí moc líbí, ale kvůli zvětšené nosní mandli je často nemocná. Se svým otcem se vídá jednou za měsíc nebo jednou za 6 týdnů, alimenty posílá pravidelně,” uzavírá svůj příběh Markéta.

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny
  • Drogerie
  • Postel pro dceru
  • Sedací souprava rohová
  • Dětská šatní skříň

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!