Maminka Marika z Protivína

You are here:
Poslal esemesku, že už se nevrátí domů

Maminka Marika (29 let) zůstala sama se třemi dětmi Denisem (9 let), Damiánem (6 let) a Dominikou (3 roky) poté, co ji postupně opustili nejprve otec nejstaršího syna a následně i otec mladších dětí.

 

Rozchod přes esemesku

Marika se s otcem nejstaršího syna Deníska poznala na střední škole: “Byl to můj první vážný vztah, který se vyvíjel krásně. Začali jsme spolu chodit ve třetím ročníku, školu jsem ukončila s bříškem a v srpnu porodila. Bydleli jsme u mých rodičů a vše fungovalo do okamžiku, kdy se přítel jednoho dne zničehonic nevrátil z práce domů a náš vztah ukončil sms zprávou, která zněla: “Nezlob se, myslel jsem si, že to nebude tak náročné, nezvládnu to.” Marika tak najednou zůstala sama s malým miminkem u rodičů, kteří jí byli oporou a pomáhali s péčí o syna.

 

Partner skončil ve vězení

S otcem mladších dětí se Marika seznámila na diskotéce. “Byla to láska na první pohled. Hned po dvou dnech jsem se odstěhovala od rodičů, kteří mi mého partnera neschválili, šla jsem bydlet ke své tetě. Byla jsem velmi zamilovaná, ale brzy přišla první facka, urážka, a tak dále. Trpěl neléčenou poruchou rozdvojené osobnosti a bral drogy,” popisuje Marika vztah plný násilí. Vše si nechala pro sebe a nikomu nic neřekla: “Byla jsem jeho loutka, cokoliv udělal, dokázal otočit tak, že jsem se mu v závěru omlouvala já. Situace se stále stupňovala, až jsem sebrala odvahu a šla vše nahlásit na policii. Partner byl poté zavřen do vězení.” 

 

V insolvenci kvůli partnerovi

Otec mladších dětí neplatí alimenty, Marika si proto vyřizuje žádost o náhradní výživné. Zbyly jí po něm navíc dluhy, které musí splácet a ocitla se proto v insolvenci. Marika pracuje na železnici. Kromě příjmu ze zaměstnání pobírá ještě přídavky na děti, příspěvek na bydlení a výživné na nejstaršího syna. “Snažím se s penězi vyjít, ale je to náročné. Někdy až nezvladatelné,” líčí Marika, jíž velmi pomáhají rodiče a sourozenci. Marika s dětmi bydlí blízko nich. Syn Denis chodí do školy, Damián do školky a Dominička do ní nastoupí v září. “Děti si rády hrají s mobilem, ale snažím se je vést k jiným činnostem. Chodíme na procházky, hrajeme si, vyrábíme z papíru,” doplňuje Marika.

 

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Marika z Protivína děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz