Maminka Marie z Ostravy

You are here:
Pokusila jsem se o sebevraždu, syn musel být u pěstounů.

Období pomoci: 

Únor – duben 2022
Marie (42 let) sama vychovává syna Honzíka (3 roky). “S bývalým partnerem jsem se poznala přes internetovou seznamku a začali jsme se navštěvovat. Náš vztah začal před pěti lety. Přítel se ke mně nechoval dobře, neustále svůj psychický nátlak stupňoval, až mě donutil odejít. V té době jsem otěhotněla, po dobu celého těhotenství jsem byla sama a jsem sama do teď. Otec syna je celostátně hledaný, se synem se nestýká, ale dělá vše pro to, aby mě ničil dál. Vše neustále řeším s policií, ale ta ho zřejmě nehledá, protože není nebezpečný”, svěřuje se s nelehkým životním osudem Marie.

Problémy ve vztahu se podepsaly na zdravotním stavu Marie a bezproblémový nebyl ani příchod malého Honzíka na svět: “Syn se narodil ve 32. týdnu těhotenství a je astmatik. Psychický nátlak od otce mého syna byl nezvladatelný. Nepomohl mi ani OSPOD, který věděl, že partner chce docílit toho, abych se zbláznila a přišla o syna. V roce 2020 jsem to už nevydržela a pokusila se o sebevraždu. Musela jsem být hospitalizována v nemocnici. Z tohoto důvodu musel být syn u pěstounů, ale vídala jsem ho i přesto, že to OSPOD nechtěl. Hodně mi pomohla psychoterapie, na kterou chodím dodnes. Chodím také k psychiatrovi, který mi píše léky.”

Syn je opět v péči matky
Trvalo téměř rok, než se Marie opět dočkala a získala syna do péče. Odstěhovala se do Ostravy, aby byla dostatečně daleko od bývalého partnera. Ten ji ale přesto našel: “Syna mám už rok opět u sebe, ale otec stále dělá vše pro to, abych byla bez peněz a aby mi ho znovu vzali. Syn je pro mě vše, co mám. Péči o syna zvládám, mám psychologickou podporu, docházím k psychiatrovi a spolupracuju s OSPODem v Ostravě Porubě, který mi teď také pomáhá.

Hledání práce
V listopadu mi skončil rodičovský příspěvek. Práci mám teď jen brigádně – výpomoc v domácnosti. Ráda bych pracovala jako pečovatelka, nebo uklízečka. Měla jsem hodně nabídek, ale nemohu je přijmout, protože školka, kam syn chodí, je otevřena od šesti hodin a já se nestíhám dostat do práce včas.

Jak jsme pomohli

  • Lednice
  • Rozkládací sedačka
  • Pračka
  • Vyvýšená postel pro syna
  • Oblečení pro syna

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!