Maminka Magdaléna z Brna

You are here:
Otec dcery je ve vězení za prodej drog.

Období pomoci: 

Prosinec 2022 – březen 2023
Magdalena (29 let) je sama s dcerou Markétkou (6 let), a to skoro už od jejího narození.

“S otcem dcery jsem se poznala v divadle, kde pracoval jako zvukař. Byli jsme spolu ve vztahu rok, když jsem otěhotněla. Manželé jsme nebyli, plánovali jsme svatbu až bude dcera starší. Vše vypadalo krásně, ale těsně po narození dcery se přítel začal chovat divně. Nakonec se ukázalo, že začal brát drogy, posléze byl i zatčen a dostal sedmiletý trest za prodej drog. Ve vězení nepracoval, protože se léčil ze závislosti, a tak finance od něj žádné nechodily. Občas nějaké peníze pošle jeho matka. Před několika dny byl z vězení propuštěn po polovině uplynutí trestu. Shání si teď práci a slíbil, že od ledna by měl začít pracovat a platit výživné 2000 Kč. Momentálně si o tom nechávám sepsat dohodu,” popisuje Magdalena svou situaci.

Náročná situace
Magdaléna pracuje na základní škole. Přestože má práci, je pro ni teď situace velmi těžká. Dlouho sbírala odvahu požádat o pomoc někoho cizího: “Pobírám příspěvek na bydlení a přídavek na dítě. Dávky mají ale už druhý měsíc zpoždění. Nejvíc mě stojí nájem a služby. Moc bych si přála vstupenky do kina a do aquaparku, abych mohla dceři dopřát nějaké zážitky, případně s sebou vzít i babičku, která nám jako jediná alespoň trochu pomáhá. Markéta miluje kreslení, sport a učí se hrát na bubny. Já bych si moc přála drogerii, kterou jsem dříve používala a teď si ji nemůžu dovolit.”

Jak jsme pomohli

  • Prací gel a aviváž
  • Lego
  • Vstupenky do kina
  • Rodinná vstupenka do Aqualand Moravia
  • Poukázka na nákup potravin

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!