Maminka Lucie z Plzně

You are here:
Partner se během našeho vztahu tajně oženil

Lucie (36 let) zůstala po rozpadu dvanáctiletého vztahu sama se třemi dětmi: Vojtou (13 let), Sofií (9 let) a Emmou (22 měsíců). Partner ji opustil kvůli jiné ženě, s níž udržoval souběžný vztah.

 

Tušila, že ji partner podvádí

Lucie se s otcem dětí znala už od dětství: “Ve dvaadvaceti letech jsem poprvé otěhotněla a narodil se nám syn Vojta. Měli jsme spokojený vztah a i když jsme se občas v něčem neshodli, vždy jsem si to vyříkali. O pár let později jsem znovu otěhotněla, o miminko jsme ale bohužel přišli. Od té chvíle mezi námi začala váznout komunikace. Po roce jsem nicméně otěhotněla znovu a na svět přišla dcera Sofie. Už v té době jsem však tušila, že partner někoho má. Poznala jsem to z jeho chování, ale pořád jsem doufala, že se jedná pouze o dočasný úlet, který brzy skončí a zůstane s námi.” Lucii ale při jednání s úřady čekal šok: “Při nástupu na rodičovskou dovolenou jsem byla vyzvána k vysvětlení, ve které domácnosti partner žije, protože jim na matrice vyjelo, že se před rokem a půl oženil.” 

 

Nerozvedl se

Lucii trvalo, než se s partnerovým utajeným sňatkem popasovala. Po čase s ním začala komunikovat kvůli dětem. “Po finanční stránce byl vždy nezodpovědný, ale s dětmi má hezký vztah,” uvádí. Lucie se pak snažila navázat nový vztah, ale když se o tom bývalý partner dozvěděl, začal Lucii přemlouvat, ať se k němu vrátí: “Chtěl ode mě druhou šanci s tím, že se rozvede a bude žít s námi. Souhlasila jsem. Pořád jsem ho milovala a přála si, aby děti vyrůstaly v úplné rodině.” Lucie následně znovu otěhotněla, ale k rozvodu nedošlo, partner zůstal s manželkou.

 

Sama se třemi dětmi

Lucie žije s dětmi sama. V současné době je na rodičovské dovolené s nejmladší Emmou. Až jí rodičovská skončí, má v plánu vrátit se na místo pokladní. Pobírá přídavky na děti a příspěvek na bydlené. Otec neplatí alimenty v plné výši: “Bývalý partner mi místo čtyř tisíc měsíčně posílá pouze pětistovku. Je obtížné s tím něco udělat, protože nepracuje a to, že posílá alespoň něco, se považuje za snahu.” Syn Vojta s dcerou Sofií rádi jezdí na kole a Lucie by chtěla jezdit s nimi, nemá ovšem finance na pořízení vlastního kola. Peníze chybí také na nákup obuvi pro děti. “Pořídila jsem postele z druhé ruky, ale mají staré matrace, tak bych je chtěla vyměnit za nové,” přeje si Lucie.

 

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Lucie z Plzně děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz