Maminka Lucie z Náchodu

You are here:
Hrozí nám výpověď z nájmu

Lucie (33 let) sama vychovává čtyři děti – syny Kristiána (15 let), Denise (13 let), Antonia Eduarda (9 let) a dceru Lily (4 roky). Chlapci mají společného otce, Lily má jiného. Synové navštěvují základní školu a jsou sportovně nadaní. Kristiána baví basketbal a posilovna, Denis hraje fotbal a Antonio Eduard boxuje. Lily chodí do školky a ráda maluje.

 

Otec se o syny nezajímá

Lucie se s otcem svých synů znala už od dětství. Chodili spolu šest let a postupně se jim narodily tři děti. “Nikdy jsme spolu ale nebydleli. Přítel bral drogy a choval se ke mně agresivně, vztah se tak rozpadl,” popisuje Lucie a dodává, že partner je momentálně již potřetí ve vězení za krádeže. Lucie s ním není v kontaktu: “O chlapce se nezajímá. Pobírám náhradní výživné ve výši osm set korun na jednoho.”

 

S výchovou dětí pomáhá děda

S otcem nejmladší dcery Lily žila Lucie dva roky, ale ani tento vztah nakonec nevydržel: “Partner byl mladší a měl jiné životní priority, což byl důvod našeho rozchodu. Zůstali jsme však přátelé a udržujeme kontakt.” Lilinky otec se zajímá nejen o dceru, ale i o Luciiny syny z předchozího vztahu. “Nejvíc mi pomáhá Lilinky děda. Chodíme k němu na nedělní obědy a hodně se věnuje klukům. Jinde v rodině ale oporu nemám,” mrzí Lucii.

 

Nečekaný finanční výdaj

Luciiny příjmy tvoří příspěvek na živobytí, příspěvek na bydlení, náhradní výživné na syny a alimenty na dceru. K tomu si brigádně přivydělává ve firmě s oblečením, od září by měla nastoupit na hlavní pracovní poměr. Největší výdaj představuje nájemné, na němž Lucii vznikl dluh. “Na podzim jsem musela vyměnit vybavení v dětském pokoji, protože bylo napaden plísní. Když se k tomu přičetly výdaje za školu, dostala jsem se do skluzu s placením a hrozí nám výpověď z nájmu,” vysvětluje.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Lucie z Náchodu děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz