Maminka Lucie z Karlovarska

You are here:
Vztah trval devět let, potom mi začalo vadit, že přítel pije.

Období pomoci: 

Prosinec 2022 – duben 2023
Lucie (33 let) se sama stará o syna Dominika (2 roky), kterého má s mužem, se kterým se poznala v práci a jejich vztah trval celkem devět let. Otec syna alimenty naštěstí platí, což mamince trošku pomůže, než se bude moci po mateřské opět vrátit do práce.

“S přítelem jsme nejdřív byli dobří kamarádi, pak mě jednou pozval na pivko, opil mě, dala jsem mu pusu a pak vše začalo. Měli jsme krásný vztah, ale postupem času jsme na sebe začali žárlit a vztah se pomalu začal rozpadat. Když jsem se s ním chtěla konečně rozejít, protože stále víc pil a mě už na to nebavilo koukat, tak jsem zjistila, že jsem neplánovaně otěhotněla. To jsem zjistila až ve třetím měsíci a už nebyla možnost interrupce,” vypráví Lucie.

Po narození malého Dominika nakonec musela rok bydlet u své maminky

“Přítel chtěl být s námi, ale nesehnal byt, ani se o to nesnažil, rozešla jsem se s ním. Pak jsem musela syna do jeho jednoho roku vychovávat u mámy. Přítel o syna jevil zájem jen do doby, než jsem si zažádala o vyšší alimenty. Pak si mě zablokoval na všech sociálních sítích a přestal jevit úplný zájem. Chtěla jsem, aby alespoň syna vídal, když už se rozpadl náš vztah, ale ani to nechtěl. Když se potkáme venku tak dělá, že nás ani nevidí. ”

Lucii v současné době vypomáhá její maminka, a to například s občasným hlídáním syna Dominika, ale i v jiných věcech: “Peru si u mamky prádlo, protože nemám svoji vlastní pračku.”

Lucie doufá, že se bude brzy moct vrátit do své původní práce, aby se zlepšila její finanční situace. Pracovala jako pomocná síla v kuchyni.

Jak jsme pomohli

  • Drogerie
  • Pračka
  • Golfový kočárek
  • Mobil
  • Notebook

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!