Maminka Lenka z Chlumce n. Cidlinou

You are here:
S potratem jsem se nedokázala ztotožnit a dceru jsem si nechala.

Období pomoci: 

Červen 2022
Maminka Lenka (32 let) je maminkou tří dcer – Petry (7,5 roku), Heleny (6 let) a Kamily (1,5 roku) a samoživitelkou je půl roku: “První dvě dcery mám s exmanželem, se kterým jsem se seznámila na vysoké škole. Odešel od nás, když Petře bylo 2,5 roku a Heleně 10 měsíců. Víc vztah s exmanželem nechci raději rozvádět, mám strach.”

Po nevydařeném manželství skvělý partner

“Po rozvodu jsem dva roky měla báječného partnera, se kterým to ale z ničeho nic skončilo. Potom jsem se seznámila s otcem Kamily. Vídali jsme se nejčastěji na bowlingu, od vidění jsme se znali dlouho. Začátek vztahu byl fajn, ale postupně se vše začalo kazit. Po třičtvrtě roce jsem nechtěně otěhotněla (brala jsem sice antikoncepci, ale zároveň léky po operaci kolene a ty snížily účinnost). S potratem jsem se nedokázala ztotožnit a dceru jsem si nechala,” vysvětluje Lenka okolnosti narození své nejmladší dcery.

“Z otce Kamily se vyklubal sobecký a nezodpovědný člověk, který jen lhal, dělal dluhy, zatajoval peníze, zbytečně utrácel a s ničím mi doma nepomáhal. Ani po narození dcery se nic nezměnilo. Dávala jsem mu jednu šanci za druhou kvůli dcerce a strachu, že to sama se třemi dětmi nezvládnu. Byli jsme spolu dva a půl roku a pak pohár mé trpělivosti přetekl a já jsem vztah ukončila,” dodává Lenka.

Sama se třemi dětmi a studium na vysoké škole

Přestože je Lenka na své děti sama, rozhodla se udělat i něco pro sebe a dodělává si vysokou školu a věří, že díky ní v budoucnu najde i kvalitní práci: “Teď jsem na všechno sama. Lítám mezi vlastní školou (kde si dodělávám titul Mgr na Karlově univerzitě) a základní a mateřskou školou dětí, to vše s batoletem v ruce. 1. května jsme se přestěhovali do bytu, kde nic není, ani koberce. Je tam pouze kuchyňská linka. Před nastěhováním jsem musela ještě vymalovat.”

Lence je největší oporou kamarádka, která občas hlídá nejmladší dceru, aby se Lenka mohla věnovat i svému studiu a návštěvám lékařů.

Jak jsme pomohli

  • Nutrilon 3
  • Drogerie
  • Pleny Pampers
  • Vysavač
  • Psací stůl se židlí pro dceru

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!