Maminka Kristýna z Ústí n. Labem

You are here:
Ve vztahu to bylo ze začátku krásné, pak začal teror.

Období pomoci: 

Květen – červen 2021
Kristýna vychovává dcerku Kristýnku a syna Antonína, který se narodil dva měsíce před jejich vstupem do projektu Fandi mámám v květnu 2021.

Kristýna je samoživitelkou od října minulého roku: “S otcem dcery jsem se seznámila ve Velké Británii, kde jsem tou dobou již několik let žila s maminkou. Potkala jsem ho přes sousedku, byl to její bratr. Rozhodli jsme se odjet do Čech. Ve vztahu to ze začátku bylo krásné, ale jen do doby, než jsme vzali do péče jeho dvě děti a já otěhotněla. Všechno zůstalo na mě. Pak se narodila dcera a vypadalo to, že vše bude zase dobré, než se všechno obrátilo. Došlo to tak daleko, že mě partner napadal fyzicky i psychicky.” Kristýna se proto nakonec rozhodla vztah ukončit a od partnera odešla.

Boj o dceru
“V tu dobu jsem zůstala úplně sama. Neměla jsem kam jít. Přítel mi odmítl vydat dceru. Jedinou oporou mi byla sestra s bratrem, kteří se o mě postarali. Sestra mi nabídla azyl, zatímco jsem bojovala o své dítě s ex-přítelem,” vypráví o následných peripetiích Kristýna. O svou dceru musela bojovat i v době, kdy už měla v ruce rozsudek o svěření dítěte do výhradní péče. Nevzdala se a nyní má dceru doma. Mezitím potkala muže, se kterým otěhotněla. Ani tento vztah ovšem nevydržel: “Otec za synem pravidelně každý víkend jezdí a jednou za měsíc mu přiveze to, co zrovna potřebuje, za to jsem moc ráda.”

Největší problém jsou peníze
Kristýna má štěstí, že má kolem sebe rodinu, která ji podporuje a pomáhá. Díky svým sourozencům má kde bydlet, přesto nemá dost finančních prostředků, aby zvládla bez problémů zaplatit chod celé domácnosti: “Bývalý partner má vyměřené alimenty, ale neposílá ani korunu. Teď si vyřizuju příspěvek na bydlení a hmotnou nouzi, čekám na schválení. Pobírám tedy jen rodičák a z toho jde všechno na nájem. S jídlem mi stále pomáhá bratr se sestrou. Bohužel mám i nějaké dluhy, které zatím nemohu splácet, protože nemám z čeho, ale až se dostanu z této situace, všechno splatím. Nemohu teď ani do práce, když mám doma malé miminko.”

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Umělá výživa pro dítě 
  • Oblečení pro děti 
  • Oblečení pro maminku 
  • Jednorázové pleny

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!