Maminka Kristýna z Kostelce n. Orlicí

You are here:
Musela jsem se vystěhovat, na porod jsem se připravovala v azylovém domě.

Období pomoci: 

Červenec – říjen 2022
Kristýna (30 let) je maminkou dvou malých dcer – Ester (7 let) a Barbory (2 roky). Dcery mají každá jiného otce. Za rozpadem vztahů můžou drogy. Kristýna teď s oběma dcerami žije v azylovém domě.
Kristýna (30 let) je maminkou dvou malých dcer – Ester (7 let) a Barbory (2 roky). Dcery mají každá jiného otce. Za rozpadem vztahů můžou drogy. Kristýna teď s oběma dcerami žije v azylovém domě.

“S otcem starší dcery jsem se seznámila náhodou u jedné večerky, kde jsme se scházeli s kamarády. Začali jsme se vídat a chodit spolu. Po třech měsících jsem zjistila, že jsem těhotná. Když jsem mu to oznámila, byl rád a sliboval, že si najde práci, sežene nám byt, protože jsme oba bydleli u rodičů. Jenže pak se jeho chování změnilo, hádali jsme se. Začal mě ponižovat, vymlouvat se, že dítě není jeho. Pak jsem zjistila, že bere drogy a rozhodla jsem se, že budu s dítětem radši sama,” vysvětluje Kristýna, jaké okolnosti ji vedli k odchodu od otce prvního dítěte.

Pomoc od maminky a nový přítel

V té době jí velmi pomohla maminka: “Matka mi pomohla sehnat byt, kam jsem se nastěhovala po porodu dcery. Do jejích dvou let jsme byly samy a vše bylo v pořádku.”
Později se Kristýna znovu zamilovala a krátce na to už s novým přítelem sdílela domácnost: “Zpočátku bylo vše fajn, chodil do práce a bylo nám hezky. Asi po půl roce jsem zjistila, že bere drogy. Začal se ke mně chovat hrozně. Věčně mě podezříval, že ho podvádím a bůh ví, co dalšího. Kvůli tomu přestal chodit do práce. Chtěl, abych byla pod jeho neustálou kontrolou. Časem došlo i na domácí násilí.”

Časté hádky a domácí násilí

K tomu všemu se Kristýna najednou musela vystěhovat z bytu, ve kterém spolu s dcerou a přítelem žila: “Po neustálých neshodách u nás doma mi majitel bytu sdělil, že se mám vystěhovat. Neměla jsem kam jít, tak jsem se nastěhovala s dcerou i přítelem k jeho známým. Téměř dva roky sliboval, že začne chodit do práce a sežene vlastní bydlení. Už jsme spolu jen přežívali, stále jsme se hádali a často mě bil. Starší dcera Ester to špatně snášela. Neměla jsem před ním kam utéct. Navíc jsem zjistila, že jsem těhotná. On opět sliboval, jak všechno bude dobré, ale už jsem všeho měla dost, nikdy se nic nezměnilo. Rozhodla jsem se odejít. Nastoupila jsem do Azylového domu v Žamberku, kde jsem se připravovala na porod. Po porodu jsem se tam ještě na rok a půl vrátila. Poté jsem se musela přestěhovat. Teď žijeme v azylovém domě ve Vysokém Mýtě. Ani jeden z otců neplatí výživné a nezajímá se o dcery.”

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie 
  • Notebook
  • Dětská tříkolka 
  • Dětská skládací koloběžka

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!