Maminka Kateřina ze Strančic

You are here:
Odvedla ho policie a domů už se nevrátil.

Období pomoci: 

Červen – říjen 2021
Katka (38 let) žije v současné době se svou dcerou Kristýnkou (4 roky) u své maminky.

“S otcem Tiny jsem se seznámila přes seznamku. Byl z Polska. Ze začátku byl náš vztah krásný, postupně se ale začal kazit. Docházelo k opakovanému fyzickému napadání z jeho strany. V práci byl profesionál, ale pak si to na mně vybíjel doma. Nakonec to vygradovalo a já byla nucena zavolat policii, která ho odvedla. Domů už se nevrátil, místo toho odjel do Polska a od té doby jsem ho už neviděla. O dceru se nezajímá.”

U maminky nejde bydlet napořád
Katka momentálně bydlí u maminky, která jí pomáhá a Katka jí přispívá na domácnost: “Z dlouhodobého hlediska je to ale neúnosné, takže hledám bydlení, ale zatím neúspěšně. Momentálně jednáme soudně o vyměření alimentů na dceru, zatím to ještě nebylo stanoveno. Můj bývalý přítel, i když se o dceru nezajímá, tak peníze posílá.” Katka má momentálně příjem pouze z alimentů a příspěvku na péči o dítě. Z toho platí insolvenci a přispívá mamince na náklady na bydlení.

Řešením by byla práce
Katka by ráda začala opět pracovat, tím by se její situace rapidně zlepšila: “Bohužel teď momentálně nemohu nic najít. Nemám hlídání pro malou, ani ji nemohu dát do školky, to až začátkem školního roku. Nejraději bych našla práci jako prodavačka někde v obchodě jako tomu bylo před tím, než jsem otěhotněla.”

Jak jsme pomohli

  • Didaktické hračky pro Kristýnku
  • Oblečení pro dcerku
  • Kočárek pro panenky
  • Dětská drogerie
  • Mobilní telefon

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!