Maminka Kateřina ze Strančic

You are here:

“S otcem Tiny jsem se seznámila přes seznamku. Byl z Polska. Ze začátku byl náš vztah krásný, postupně se ale začal kazit. Docházelo k opakovanému fyzickému napadání z jeho strany. V práci byl profesionál, ale pak si to na mně vybíjel doma. Nakonec to vygradovalo a já byla nucena zavolat policii, která ho odvedla. Domů už se nevrátil, místo toho odjel do Polska a od té doby jsem ho už neviděla. O dceru se nezajímá.”

U maminky nejde bydlet napořád
Katka momentálně bydlí u maminky, která jí pomáhá a Katka jí přispívá na domácnost: “Z dlouhodobého hlediska je to ale neúnosné, takže hledám bydlení, ale zatím neúspěšně. Momentálně jednáme soudně o vyměření alimentů na dceru, zatím to ještě nebylo stanoveno. Můj bývalý přítel, i když se o dceru nezajímá, tak peníze posílá.” Katka má momentálně příjem pouze z alimentů a příspěvku na péči o dítě. Z toho platí insolvenci a přispívá mamince na náklady na bydlení.

Řešením by byla práce
Katka by ráda začala opět pracovat, tím by se její situace rapidně zlepšila: “Bohužel teď momentálně nemohu nic najít. Nemám hlídání pro malou, ani ji nemohu dát do školky, to až začátkem školního roku. Nejraději bych našla práci jako prodavačka někde v obchodě jako tomu bylo před tím, než jsem otěhotněla.”