Maminka Kateřina z Prahy

You are here:
Kateřina (33 let) je sama se svými chlapečky - Samem (11 let) a Kristiánem (6 let).

 

Kateřina (33 let) je sama se svými chlapečky – Samem (11 let) a Kristiánem (6 let). Oba jsou to trochu rošťáci a baví je spousta věcí. Sporty, kreslení, tvoření nebo hraní s legem. Se Samovým otcem se Kateřina seznámila přes kamarádku. 

“Padli jsme si do noty a byli spolu tři roky, které byly plné plánů a lásky. Byl to krásný vztah. Pak jsem otěhotněla a on to neunesl a utekl neznámo kam. Doteď netuším, kde je, ” vysvětluje Kateřina.  

Kristiánova otce Kateřina poznala v domě, kde bydlela: “Bydlel tam u svého kamaráda. Sama přijal jako vlastního, ale po roce přišel zvrat. Začal pít, brát drogy a ubližoval nám. Musela jsem utéct.”

 

Podlomené zdraví a deprese 

O Samově otci nemá Kateřina žádné zprávy, není ani zapsaný v rodném listě. Kristiánův otec se o synka nezajímá a alimenty neplatí. Alimenty Kateřina vymáhá přes soud, ale všechno se táhne. Kateřina chodí do práce a zažádala si o přídavek na dítě. Složitá situace se podepsala i na jejím zdraví. Několik let trpí depresemi, se kterými se léčí a nedávno se jí znovu objevily ataky. Vše je tak pro ni složitější: “V mém případě není čas myslet na sebe a dát se dohromady. Pro mě je každý den šance bojovat a dokud budu bojovat, mám naději, že budeme mít kde bydlet. To je teď nejdůležitější.”

 

Finance jsou problém

 

Kateřina s dětmi bydlí v azylovém domě a bude si muset hledat nové bydlení, protože jí tam končí smlouva. Doufá, že se uvolní místo někde jinde, kam se bude moct se svými syny přestěhovat. Velké starosti jí také dělají finance, kterých moc nezbývá, i když Kateřina šetří, kde se dá.

 

 

 

My mamince fandíme, fanděte s námi.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Maminka Kateřina z Prahy děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz