Maminka Kateřina z Prahy

You are here:
Žiju od výplaty k výplatě

Kateřina (45 let) vychovává dvojčata Moniku a Terezu (14 let). Zůstala s nimi sama po rozvodu před šesti lety, důvodem rozpadu vztahu byla podle Kateřiny nevěra. 

 

Otěhotnění po pětiměsíční známosti

“Otce dětí jsem poznala na zábavě. Náš vztah se vyvíjel dobře, po pěti měsících jsem otěhotněla a zjistila, že čekáme dvojčata. Partner se na děti ze začátku těšil, ale byla jsem na rizikovém těhotenství a náš intimní život musel jít stranou. Partner proto začal hledat jinde,” popisuje Kateřina. Jeho první nevěru odhalila už během  těhotenství, byla mu ale ještě ochotna odpustit. Obviňovala z ní sebe samu.

 

Manžel jí neustále podváděl

Nevěry byly ovšem stále častější a Kateřina si s partnerem postupně přestala rozumět. “Po narození holek jsme byli sice šťastní, ale náš vztah byl již narušený. To, co se stalo v těhotenství, nešlo vrátit zpět. Přestala jsem partnerovi důvěřovat. Začal se mi dokonce protivit, i když tvrdil, že ty ženy pro něj nic neznamenají a vždy se vrátí k nám. Vydržela jsem to šest let,” dodává Kateřina. Po poslední nevěře, na kterou partnerovi přišla, se rozhodla vztah ukončit a od manžela odejít.

 

Po zaplacení nezbytných výdajů nic nezbývá

 

Kateřina nyní bydlí s dětmi v pronajatém bytě. Pracuje jako tiskařka a kromě výplaty pobírá přídavky na děti a příspěvek na bydlení. Na dcery dostává výživné. “Platím vysoký nájem. Padnou na něj dvě třetiny měsíčního příjmu, žiju tudíž od výplaty k výplatě,” líčí. Kateřinu trápí vysoké ceny. Nemůže si dovolit vyrazit s dětmi ani na výlet. Dcery navštěvují základní školu. Obě rády malují, tancují, jezdí na kole a chodí do dramatického kroužku.

 

 

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Kateřina z Prahy děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz