Maminka Kateřina z Nového Jičína

You are here:
Otec dcery dlouhodobě neplatí výživné.

Období pomoci: 

Červenec – listopad 2022
Kateřina (49 let) je maminkou čtyř dcer, tři z nich už jsou dospělé a žijí mimo domov. Kateřina se tak stará jen o nejmladší dceru Vanesku (8 let).
Kateřina (49 let) je maminkou čtyř dcer, tři z nich už jsou dospělé a žijí mimo domov. Kateřina se tak stará jen o nejmladší dceru Vanesku (8 let).

“Otec mých prvních tří dětí byl ze začátku vzorný otec, pomáhal mi s vařením, úklidem i s dětmi. Rozešli jsme se po patnácti letech. Nejmladší dceru mám s přítelem, kterého jsem poznala po rozchodu.”

Těhotenství vztah ukončilo

“S otcem Vanesky jsem se seznámila přes internet. Dojížděl za mnou z Ostravy do Nového Jičína. Občas u mě přespal, někdy přijel jen na otočku. Vzal mě i ke svým rodičům do Karviné. Zdál se mi solidní, protože mi platil i cesty vlakem,” vzpomíná Kateřina na hezké okamžiky vztahu.
Vše se změnilo, když Kateřina zjistila, že je těhotná: “Jakmile jsem zjistila, že jsem těhotná, nebylo mu to vhod a odešel ode mě. Nechal si udělat i testy otcovství, které potvrdily, že je Vanesa jeho.”

Otec se s nejmladší dcerou nevídá

S dcerou se otec Vanesky nestýká, viděl ji v životě jen párkrát, jak popisuje Kateřina: “Po narození Vanesky, která se narodila v Ostravě, se na ni nepřišel do porodnice ani podívat. Pak se už přestal ozývat, jen dvakrát se přijel podívat do Nového Jičína, nic nám nedovezl. Já jsem za ním přijela dvakrát do Ostravy, kde jsme se potkali před obchodním střediskem. Poté si našel novou paní, která má taky dítě, to je mladší než Vanesa.”

Péče o nemocnou matku

Kateřina momentálně nepracuje, stará se o nemocnou maminku: “Jako mladá jsem pracovala v mateřské škole jako uklízečka, teď pečuji o nemocnou matku, které chodím nakupovat, vařím jí a uklízím. Práci proto zatím nehledám, maminka je na tom čím dál hůře, dcera začne chodit do třetí třídy, a to je hodně učení a starostí.
Otec Vanesky dlouhodobě neplatí výživné, po soudním zamítnutí jeho oddlužení jsem k soudu odnesla žádost na vymáhání dlužných alimentů.”
Maminka je zatím odkázaná pouze na příspěvek na péči 2. stupně a příspěvek na bydlení.

Jak jsme pomohli

  • Trvanlivé potraviny
  • Drogerie
  • Postel pro dceru
  • Vstupenky do divadla
  • Puzzle pro osmiletou dceru

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!