Maminka Karolína z Prahy

You are here:
Partner po narození syna odešel k jiné ženě

Karolína (28 let) se stará o syna Dimitara (2 roky). Zůstala s ním sama, když mu bylo šest měsíců.

 

Otec neviděl syna rok a půl 

S otcem syna se Karolína poznala před sedmi lety. Vše bylo v pořádku do chvíle, než se Dimitar narodil. “Půl roku po synově narození se od nás ale partner odstěhoval k nové přítelkyni. Tvrdil, že není připravený na tak velkou zodpovědnost jakou je dítě. Pár měsíců jsme se ještě vídali, protože chodil za synem, poté ovšem skončil v práci a společně s partnerkou se odstěhovali na Slovensko,” vypráví Karolína. Od té doby nemá o bývalém partnerovi žádné zprávy. Zůstala však v kontaktu s jeho rodinou: “Prarodiče žijí v Bulharsku, proto si převážně telefonujeme. Jednou za rok za vnukem přijedou a něco mu přivezou.”

 

Potýká se s finančními potížemi

 

Karolína pobírá rodičovský příspěvek, přídavek na dítě a příspěvek na bydlení. Když se naskytne příležitost a kamarádka jí pohlídá syna, brigádně si přivydělává. Alimenty nedostává, kvůli jejich neplacení probíhá exekuční řízení. “Vyřídila jsem si žádost a dostávám alespoň náhradní výživné. Nejvyšší výdaje mám za bydlení, ze zbytku se pak snažím nějak vyžít,” popisuje. Karolína potřebuje pro syna dětské oblečení, plenky a kojenecké mléko.

 

 

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Karolína z Prahy děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz