Maminka Jitka z Jičína

You are here:
Po fyzickém napadení jsem se třemi malými dětmi od partnera utekla

Jitka (37 let) žije se třemi dětmi v azylovém domě. Zůstala s nimi sama po rozpadu sedmiletého vztahu s jejich otcem. Děti navštěvují mateřskou školu a jsou pohybově a výtvarně nadané. Jakub (6 let) hraje fotbal a rád maluje, Jimi (5 let) se věnuje zpěvu a vyrábění, Ellie (4 roky) tancuje.

 

Předčasný porod kvůli fyzickému napadení

Jitka se s otcem dětí seznámila ve svém zaměstnání v automobilce, kde oba pracovali. “Po čtyřech měsících jsem otěhotněla a narodil se syn Jakub. V jeho osmi měsících přítel dostal nabídku pracovat v Anglii, a tak jsme se s ním odstěhovali do zahraničí. Pronajali jsme si tam dům, partner chodil do práce, náš vztah fungoval a narodil se druhý syn Jimi,” uvádí Jitka. Po jeho narození se ale situace změnila: “Partner se začal chovat divně. Doma byl hodně nervózní, chtěl mít svůj klid, vyžadoval mojí pozornost a žárlil na děti.” Podle Jitky partner nechtěl rodinu živit a naléhal na ni, aby nastoupila do práce, což ovšem z důvodu péče o malé děti nebylo možné. “Po jedné hádce jsem skončila zkopaná na zemi. V té době jsem čekala naše třetí dítě a dcera Ellie se kvůli tomu narodila předčasně,” dodává Jitka.

 

Návrat domů

Neshody v soužití s partnerem pokračovaly i nadále: “Bála jsem se od něj odejít. Maminka mi zemřela, tatínek byl na tom zdravotně špatně.” Jitka se tak neměla kam vrátit. V Anglii nastoupila do práce a děti začaly chodit do školky. “Partnerovo chování se zhoršovalo, několikrát musela zasahovat policie. Když byl partner doma, chodila jsem s dětmi raději ven, abychom ho nedráždili. Vadilo mu, že jsou děti při hraní hlučné. Partner po jednom z útoků skončil v psychiatrické léčebně a poté nastoupil do vězení. Dostal také zákaz vstupu do domu, který ale po propuštění porušil,” vypráví Jitka, které se nakonec podařilo vrátit zpátky do Česka. Pomohla jí sestra, u níž první týdny společně s dětmi bydlela.

 

Omezený rozpočet

Jitka s dětmi aktuálně žije v azylovém domě, kde má jen roční smlouvu a na nové bydlení si nemá možnost našetřit. Jejím příjmem jsou dávky státní sociální podpory a hmotné nouze. K nim pobírá náhradní výživné. Po prázdninách by chtěla nastoupit do zaměstnání. “Nemohu svým dětem z finančních důvodů dopřát vše, co by si přály. Jakubovi byla zjištěna vada zraku, tak jsem mu musela koupit brýle,” popisuje nečekaný výdaj. Syn Jakub nastoupí v září na základní školu a moc by si přál aktovku s motivem ježka Sonic. Její pořízení si však Jitka nemůže dovolit.

 
 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Jitka z Jičína děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz