Maminka Jaroslava z Písku

You are here:
Jaroslava (47 let) je samoživitelkou již devět let a sama se stará o čtyři syny – Petra (16 let), Tadeáše (15 let), Jaroslava (11 let) a Josefa (9 let). Všechny syny má Jaroslava s jedním mužem, za kterého byla vdaná devět let.

“S otcem synů jsem se seznámila v autoservisu v Praze, kam jsem si přijela nechat opravit auto. Manželství neprobíhalo hladce, manžel se nechtěl vůbec podílet na výchově a manželství ukončil, aby se vyhnul rodičovským povinnostem. Opustil nás, když byly nejmladšímu synovi dva týdny. Rozloučil se pouze dopisem, který mi nechal na stole a od té doby jsem ho neviděla, až u soudu. Všichni synové byli svěřeni do mé péče a stanoveny alimenty. Ty jsem musela vymáhat přes policii, ale tím, že exmanžel pošle jednou za měsíc aspoň malou částku, policie se tím prý nemůže zabývat, musel by tři měsíce v kuse nezaplatit. Nyní si budu podávat žádost o náhradní výživné. Kromě toho mi po manželovi zbyly dluhy, splácím insolvenci”.

Práci komplikuje nemoc
Další problémy se u Jaroslavy vyskytly po ztrátě zaměstnání: “Od května 2021 jsem v dlouhodobé pracovní neschopnosti, byla mi zjištěna Bechtěrevova nemoc. Mám zažádáno o důchod, který mi ještě nebyl přiznán, čekám na rozhodnutí. Příležitostně si přivydělávám sezónně vybíráním brambor. V lednu mne také čeká operace nártu ruky (poúrazový stav) a bude pro mě komplikované vařit a péct jednou rukou. Pečení mám moc ráda, přála bych si hnětač, abych mohla i dále péct a se mnou i nejmladší Josef, který mi rád pomáhá.”

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Nevybrali jste si v seznamu přání?

Přispějte na nákup materiální pomoci zasláním finančního daru.