Maminka Jarmila z Ústí n. Labem

You are here:
Žiju se čtyřmi dětmi ve vyloučené lokalitě.

Období pomoci: 

Červenec – prosinec 2022
Jarmila (40 let) je samoživitelkou posledních pět let a sama se stará o čtyři děti – Andreu (16 let), Tomáše (14 let), Jarmilu (12 let) a Matiase (10 let). S otcem svých dětí se zná od mládí.

“Poznala jsem ho v Ústí nad Labem. Postupně se nám narodily čtyři děti. Po narození nejmladšího syna mě přítel začal podvádět, změnil se, a nakonec nás opustil a nechal mě na vše samotnou. Dětem dlouho trvalo, než se smířily s tím, že s nimi otec už nebude, ale aspoň se občas vídají,” popisuje Jarmila.

Na nic nezbývají peníze

Jarmila je vedená na úřadu práce a momentálně pobírá nemocenskou. Dostala se do velkých finančních potíží: “Mám dlouhodobé zdravotní problémy, pobírám invalidní důchod, léčím se i u psychiatra. Děti mám ve své péči. Otec sice platí alimenty, ale jen 100 Kč na každé dítě. Zdravotní problémy má i nejstarší dcera Andrea a syn Tomáš. Žijeme ve vyloučené lokalitě v bytě, kde jsou plísně a kde je vše na elektřinu. Tu teď bohužel nezvládám platit, mám nedoplatky, zvedli nám zálohy a hrozí nám odpojení. Moc ráda bych dětem dopřála jízdní kola, o prázdninách tábor, aby měly radost jako ostatní děti jejich věku.”

 

Jak jsme pomohli

  • Oblečení a boty pro děti 
  • Trvanlivé potraviny
  • Hygienické potřeby
  • Notebook
  • Mobilní telefon

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!