Maminka Jana z Hradce Králové

You are here:
Jana (47 let) je samoživitelkou sedm let, žije sama s dcerou Lucií (8 let).

“S otcem dcery jsem se seznámila v roce 2013. Náš vztah trval relativně krátce a já jsem brzy otěhotněla. Bydleli jsme spolu, ale neshodli jsme se na spoustě věcí, panovaly mezi námi hádky a neshody. Partner začal pít a hrát automaty, často jsme neměli finanční prostředky. Postupem času mě začal i napadat a nakonec mě vyhodil z bytu. Skončila jsem i s dcerou Lucií na ulici, to byly dceři dva a půl roku. Asi sedm měsíců jsme s Lucinkou bydlely různě po známých a pak jsem našla azylový dům v Hlinsku.”

 

Otec dcery ve vězení

Po rozchodu  Jana zjistila, že je otec její dcery ve vězení: “Nejevil zájem o mě, ani o dceru. Neplatil ani výživné, proto jsem ho musela vymáhat soudní cestou. Díky tomu otec platí na dceru alespoň 1000 Kč měsíčně. Jinak zájem o Lucii nemá, neví, jaké má známky ve škole, jestli je zdravá a nijak se nesnaží ji kontaktovat. Dceru Lucii mám ve své výhradní péči. Bohužel se mi nedaří najít si práci, jsem nezaměstnaná a vykonávám veřejnou službu. I když je to těžké, snažím se, aby dcera měla vše, co potřebuje,” dodává maminka Jana.

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

Nevybrali jste si v seznamu přání?

Přispějte na nákup materiální pomoci zasláním finančního daru.