Maminka Ingrid z Jihlavy

You are here:
Přítele umístili do vazební věznice.

Období pomoci: 

Leden 2022 – Květen 2022
Ingrid (41 let) je maminkou tří dětí, nejstarší dvě jsou již dospělé a nežijí s ní ve společné domácnosti, sama se stará o syna Damiána Františka (4 roky): “S otcem dětí jsem se seznámila před 23 lety přes rodinného známého. Byli jsme mladí a zamilovaní a v té době jsme měli i stejný názor na život. Z našeho vztahu byli dva synové – Dominik a Dan. Naše rodina se pak rozpadla kvůli drogám a trestné činnosti otce dětí. Nadále jsme spolu v rámci možností komunikovali. Po letech jsme k sobě opět našli cestu a narodil se Damiánek. Jenže to nevyšlo. Definitivně náš vztah skončil, když přítele vzali do vazební věznice. Se synem se nevídá, stále je ve vazební věznici.”

Není snadné vyjít s penězi

I když otec syna platí alimenty, Ingrid často nevyjde s penězi a velkým problémem pro ni je najít si práci: “Otec Damiánka platí měsíčně 800 Kč výživné, nedávno mi skončil rodičák a jsem vedená na úřadu práce, kde pobírám podporu v nezaměstnanosti. Vzhledem k tomu, že syn nechodí do školky a nemám nikoho na hlídání, potřebovala bych takovou práci, abych ji mohla skloubit s péčí o syna. Svoji situaci teď řeším s pracovnicí úřadu práce, snad budu mít štěstí.”

Syn je pro ni vším

Ingrid s Damiánkem bydlí v pronajatém bytě v Jihlavě. “Žádného přítele momentálně nemám, plně se věnuji svému synovi. Damiánek rád zpívá, má rád všelijaká autíčka, rád si maluje a modeluje. Jeho nynější největší hrdina je Spiderman. Také si rád hraje s míčem a miluje bazén, moc ráda bych ho tam někdy vzala,” dodává Ingrid.

Jak jsme pomohli

  • Šatní skříň
  • Potraviny
  • Oblečení pro syna
  • Lednice
  • Permanentka do zoo nebo do bazénu pro maminku a syna

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!