Maminka Helena z Hlinska

You are here:
Po manželově odchodu jsem skončila v psychiatrické léčebně

Helena (31 let) vychovává sama syna Daniela (7 let), který trpí poruchou pozornosti s hyperaktivitou. Daník navštěvuje mateřskou školku, kde má asistentku. Od září nastoupí s ročním odkladem do školy. Rád se dívá na pohádky a hraje si s vláčky.

 

Pobyt v psychiatrické léčebně

S bývalým manželem se Helena seznámila přes internet. Vzali se po čtyřleté známosti a následně přišel na svět jejich syn. Po jeho narození ale nastal zvrat: “Zjistila jsem, že manžel má velké dluhy, které mi tajil. Začal hrát automaty, pít alkohol a byl na mě agresivní. Také mě podváděl.” Helenu následně manžel opustil, ona se z toho psychicky zhroutila a skončila v psychiatrické léčebně.

 

Syn otce neviděl dva roky

Po léčení se Helenin stav zlepšil. Rozvedla se a se synem Danielem se přestěhovala do pronajatého bytu. “Bývalý manžel si zpočátku bral syna jednou měsíčně. Poslední dva roky o něj však nejeví zájem. Přestal na něj platit alimenty a úplně se z jeho života vytratil,” uvádí Helena a dodává, že syn od té doby začal být nezvladatelný. Bylo mu diagnostikováno ADHD a chodí na psychoterapie. 

 

Pomáhá rodina

 

Helena má oporu ve své rodině. Bratr jí půjčil peníze, když se stěhovala, maminka jí Daníka občas pohlídá. “Vyřídila jsem si náhradní výživné. Po propuštění z předchozího zaměstnání jsem si našla práci v internetovém obchodě, kterou vykonávám z domova. Pracuji na poloviční úvazek, protože mám invaliditu druhého stupně. K tomu pobírám přídavek na dítě, příspěvek na bydlení a budu si žádat o příspěvek na péči o syna. Pečuji o něj, starám se o domácnost, chodíme po doktorech. Je to náročné a nákladné. Pomůže mi jakákoliv materiální pomoc,” uzavírá Helena.

 

 

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Helena z Hlinska děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz