Maminka Hana z Vysokého Mýta

You are here:
Otec mých dcer mi pomohl opustit partnera tyrana.

Období pomoci: 

Červenec – říjen 2022
Maminka Hana (53 let) žije sama se dvěma dcerami – Andreou (16 let) a Annou (12 let), a to už osm let. Obě dcery má Hana s jedním mužem, se kterým byla zpočátku velmi šťastná, navíc jí pomohl odejít od přítele, který Hanu týral.

“S otcem dětí jsem se seznámila přes kamarádku. V té době jsem žila ve vztahu, který mi nevyhovoval z důvodu hádek, vyhrožování a domácího násilí. Bylo těžké partnera opustit, v tuto chvíli mi pomohl tehdy budoucí otec mých dcer. Odešli jsme spolu, plánovali společnou budoucnost, prožili jsme hezké chvíle. Narodila se nám dcera Andrea, byla to pro nás oba velká radost. Přítel se o nás staral, chodil do práce a všechno bylo v pořádku. Ani nevím, kdy nastal ten zlom a z hodného táty a přítele se stal nepřítel. Začaly mezi námi velké neshody, důvodem byl alkohol a drogy. Přemýšlela jsem, že i s dcerou odejdu.”

Přesto Hana ještě ve vztahu s otcem své dcery zůstala, protože věřila, že bude líp:
“Partner začal slibovat a prosit, že vše bude jako dřív a já tomu uvěřila. Nějakou dobu to tak opravdu bylo, začal se k nám chovat lépe. Znovu jsem otěhotněla a narodila se nám druhá dcera Anna. Po narození dcery hezké období netrvalo dlouho. Přítel začal páchat majetkovou trestnou činnost, dostal se až do vězení.
Od doby, co se z výkonu trestu vrátil, nám začal dělat problémy. Svým chováním nás připravil o bydlení, a proto teď putujeme po azylových domech.”

Žádost o náhradní výživné a hledání práce

“Otec dcer má soudně stanovené alimenty, které neplatí, nyní si proto žádám o náhradní výživné. Zatím mi příjmy plynou pouze z přídavků na děti, příspěvku na bydlení a z hmotné nouze. Aktuálně si hledám práci, ale vše se opozdilo z důvodu mé operace nohou,” svěřuje se Hana, která by ráda našla jakoukoliv práci, kde by mohla pracovat na ranní směny.

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Hygienické potřeby 
  • Tablet
  • Horské kolo – pro dceru Andreu
  • Hodinky pro mladší dceru Annu

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!