Maminka Hana z Prahy

You are here:
„Náš vztah skončil kvůli drogám a násilí.”

Období pomoci: 

Duben – srpen 2022
Hana (44 let) žije sama se synem Honzíkem (3 roky), se kterým se na chvíli ocitla i v azylovém domě, a to kvůli komplikovanému vztahu s partnerem.

”S otcem Honzíka nás seznámil společný kamarád. Ze začátku bylo vše zalité sluncem a Honzík byl počatý z velké lásky. Bohužel měl přítel v minulosti problém s alkoholem a drogami a před dvěma lety se znovu napil. Pití se stupňovalo, přidala se agresivita, psychické ponižování a fyzické násilí. Třikrát jsem od něj kvůli tomu odešla, poprvé na týden k rodičům. Začal slibovat, že se změní, já mu uvěřila a vrátila se. Podruhé jsem se synem utekla do azylového domu a znovu mu uvěřila a vrátila se. Vše se opakovalo a vygradovalo loni v září – expřítel začal i fetovat, a to už jsem utekla k jeho sestře a našla si pronájem, kde jsem se synem doteď”, popisuje Hana svoji situaci.

Insolvence ztěžuje hledání práce 
Hana je v současné době v insolvenci, což jí ztěžuje nástup do zaměstnání: “V březnu budu mít splacenou insolvenci a pak bych chtěla hned nastoupit do práce. Pokud bych nastoupila již teď, přišla bych o všechny peníze, nyní můžu splácet jen nejnižší splátku. Alimenty na syna nedostávám, měl by snad v brzké době proběhnout soud o svěření Honzíka do péče. Jelikož nemám nikoho, kdo by mi se synem pomohl, potřebuji najít práci bez směn a víkendů. Jsem vyučená prodavačka, ale pracovala jsem i jako recepční a teď se zajímám o místo sanitářky v nemocnici v Motole.”

 

Jak jsme pomohli

  • Drogerie
  • Trvanlivé potraviny
  • Dětské pleny
  • Vysavač
  • Vstupenka nebo permanentka do Majaland

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!