Maminka Gabriela z Prahy

You are here:
Náš vztah rozbil alkohol a domácí násilí.

Období pomoci: 

Červenec – listopad 2022
Gabriela (34 let) sama vychovává čtyři děti. Tři chlapce – Sebastiana (17 let), Pavla (14 let), Matěje (11 let) a dceru Emmu (3 roky).

“Můj první vztah trval šestnáct let a mám z něj tři syny. Hráli jsme s partnerem oba aktivně fotbal a tam jsme se poznali. Rozešli jsme se kvůli partnerově gamblerství. S otcem dcery jsem se znala od dětství, v podstatě jsme spolu vyrůstali. Tento vztah trval pět let a skončil před rokem kvůli alkoholu a domácímu násilí. Prosila jsem o pomoc i terénní pracovnici, snažila jsem se vztah udržet a chtěla jsem, aby se partner léčil. Když došlo k útoku na mě a děti, musela jsem ze vztahu odejít. Máme společnou dceru Emmičku, která je moje princezna.”

Syn s dětskou mozkovou obrnou

Aby Gabriela uživila děti i sebe, měla vždy dvě práce, ale před měsícem náhle o jednu přišla. “Kvůli nemoci v době covidové jsem před měsícem přišla o jednu práci, dělala jsem projektovou manažerku. Zůstal mi tak jen úklid v pražském arcibiskupství, kam docházím ráno, než se děti vzbudí a pak večer. Před čtyřmi lety jsem navíc řešila vážné zdravotní problémy, v té době začal bývalý partner pít. A zároveň se starám o syna s dětskou mozkovou obrnou, což je velmi náročné, ale snažím se to vše zvládnout. Dýchám pro svoje děti, které velmi miluji. Sebastian hraje fotbal a boxuje, miluje sport, hudbu a tanec. Pavlík, který trpí mozkovou obrnou, má rád svůj klid, modelování a kreslení. Matěj rád fotí, vytváří a je moc hodný, Emminka má moc ráda pohádky,” líčí Gabriela zájmy svých dětí.
Na starší děti dostává výživné. Alimenty a péče o dceru jsou momentálně v soudním řízení. Gabriela by si potřebovala najít další práci, aby péči o rodinu zvládla.

Jak jsme pomohli

  • Jídelní stůl s židlemi 
  • Palanda 
  • Matrace 
  • Potraviny
  • Drogerie

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!