Maminka Gabriela z Brna

You are here:
Prošla jsem si drsným psychickým i fyzickým týráním.

Období pomoci: 

Leden – březen 2022
Gabriela (33 let) sama vychovává dva syny – Dominika (4) a Reného (7 měsíců). Celkem má ale dětí šest, z toho tři má v péči její maminka. “S bývalým partnerem mám čtyři děti. Žili jsme spolu asi třináct let, měli jsme pěkný vztah, ale přítel si našel mladší ženu a odešel od nás. Bohužel jsem pak přišla o bydlení a nezvládala se starat o děti, tak si je vzala do péče moje maminka, aby neskončily v dětském domově.”

Po pár letech, co byla Gabriela sama, si našla nového přítele, se kterým má dva nejmladší syny – Dominika a Reného: “Když jsem ho poznala, tak byl moc hodný, milý a pracovitý. Dostala jsem sociální byt a nastěhovali jsme se tam spolu. Krátce na to jsem otěhotněla. Tehdy s námi bydlela i jedna moje dcera, kterou měl přítel moc rád a vše bylo fajn. Když se nám narodil Dominik, přítel měl velkou radost, bylo to jeho první dítě.”
Jenže pár let na to přišel zlom, který způsobil rozpad rodiny: “Asi po dvou letech začal přítel brát drogy, hádali jsme se, začal mě mlátit, dokonce i nutit k pohlavnímu styku. Jednoho dne k nám přišla paní z OSPODu a uviděla moje modřiny, ale já se moc bála cokoliv říct. Nakonec se mi podařilo utéct na ubytovnu. V té době jsem zjistila, že čekám druhého syna – Reného. Tím ale peklo neskončilo, bývalý přítel nás našel a napadal nás. Několikrát jsem volala policii, ale nikdy nic neudělali. Poté, co mě bičoval, protože ve mě viděl Satana, ho sanitka odvezla do léčebny, kde mu zjistili toxickou psychózu.”Syn má po tom všem narušenou psychiku
Gabriele tehdy nejvíc pomohla její maminka. Kromě toho, že pečuje o její tři děti, bydlí teď blízko ní: “Maminka mi pomohla s tím, že mi domluvila podnájem vedle ní, takže jsme sousedky, jsme všichni spolu a já jsem šťastná, že jsme už dva roky bez bývalého přítele.
Bohužel syn Dominik má po tom všem následky, je autista a má narušenou psychiku. Baví ho stavění kostek a tablet, mladšího Reného baví hračky, které svítí a vydávají zvuky. Dcera v září nastoupila do sedmé třídy.”

Alimenty nedostává ani na jedno dítě
“Děti mám v péči já a moje maminka, alimenty nedostávám ani na jedno dítě, i když jsem podávala trestní oznámení. Nemohu bohužel pracovat, jelikož syn Dominik je autista a vyžaduje celodenní péči. Musím tedy vystačit s rodičovským příspěvkem, příspěvkem na bydlení a přídavkem na děti. Po zaplacení všech poplatků nám zbývá pár korun na měsíc, nemůžu si dovolit koupit dětem pořádné jídlo, prádlo, nemám ani postel, spím na zemi. K tomu splácím kauci a provizi na byt.”

Jak jsme pomohli

  • Hygienické potřeby
  • Potraviny
  • Dětské pleny 
  • Golfový kočárek pro syna
  • Černá rozkládací pohovka

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!