Maminka Eliška z Prahy

You are here:

 „S otcem dcerky jsem se poznala, když mi bylo šestnáct let. Bylo to nečekané a nemyslela jsem si, že z toho bude vážný vztah. Byli jsme spolu do ledna 2021, než nastoupil do výkonu trestu, tedy šest let. Vztah byl jednou nahoře, jednou dole, jak se říká, ale v každém vztahu je nějaká hádka. Nicméně vždy jsem se na něj mohla spolehnout. Byla to moje první velká láska.”
Osud jim však nepřál. “Kvůli vězení jsme se rozdělili a já zůstala na dceru sama. Nicméně otec Biancy se na ni ptá a zajímá se.
V současné době žijeme u známých, kteří mi pomohli s bydlením, abych o dceru nepřišla. Jsem v evidenci žadatelů o městský byt a se sociálkou řeším pomoc s kaucí přes jednu nadaci. Zatím nevím, jak to bude dál s naším vztahem. Netuším, zda se přítel ve vězení změní.”

Práce v nedohlednu
Jelikož je malé Biance teprve 7 měsíců, je Eliška odkázaná pouze na peněžitou pomoc v mateřství a přídavky na dítě. Otec Biancy není zapsaný v rodném listě dcery, a tak neplatí alimenty. “Před narozením dcery jsem pracovala jako prodavačka. K této práci bych se chtěla po skončení rodičovské dovolené vrátit. Teď bych uvítala konzultace ohledně sociálních dávek, mateřské, rodičovské, abych věděla, na co vše mám nárok,” doplňuje Eliška.
Eliška od svých čtyř let vyrůstala jen s mámou, u té pomoc ale teď najít nemůže: “Máma má sama svých problémů dost, nemůže mi pomoct, jsem na vše sama.”