Maminka Denisa z Písku

You are here:
Po smrti partnera vychovávám sama tři děti

Období pomoci: 

Červenec – říjen 2024
Po smrti partnera vychovávám sama tři děti

Denisa (34 let) zůstala sama se třemi dětmi loni na podzim, když její partner náhle zemřel. Naďa (15 let) po prázdninách nastoupí na střední odborné učiliště obor květinářské práce. Baví ji kosmetika, plavání a vyrábění. Alex (14 let) navštěvuje základní školu, kde má svoji asistentku. Věnuje se hře na klávesy. Vojta (5 let) chodí do školky, rád si hraje s auty a maluje. Dvě starší děti mají jiného otce.

 

Pobyt ve vězení

S otcem Nadi a Alexe se Denisa znala od dětství, kdy bydleli na stejném sídlišti. V období dospívání spolu začali chodit a Denisa v osmnácti letech neplánovaně otěhotněla: “Žili jsme společně u jeho babičky a bylo nám krásně. Na svět přišla dcera Naďa a rok poté syn Alex.” Když bylo synovi pět měsíců, partner nastoupil do vězení za krádeže a podvody. Denisa tak vychovávala děti sama a čekala až se vrátí: “Partner se ale po propuštění z vězení hodně změnil a nebyl dobrým vzorem pro děti, proto jsme se rozešli. S dětmi se nestýká, žije v zahraničí.”

 

Náhlé úmrtí 

Po pěti letech se Denisa seznámila s novým přítelem. “Byl to můj anděl, moc jsem ho milovala, staral se o mé děti jako o vlastní a z naší lásky se narodil syn Vojtěch,” popisuje Denisa. S partnerem žili spokojeně, Denisa v něm měla velkou oporu. Jednoho podzimního dne se mu ale udělalo špatně, omdlel a byl převezen do nemocnice, kde do týdne zemřel: “Všichni na něj každý den vzpomínáme a nejmladší syn Vojta se po svém tatínkovi stále ptá”. 

 

Finanční problémy

 

Denisa bydlí se syny na ubytovně. Dcera je nyní u Denisiných rodičů, kteří jí hodně pomáhají, především s nákupem potravin. Vídají se každý den. Denisa je nyní nezaměstnaná, práci si shání obtížně: “Často se setkávám s tím, že matku se třemi dětmi nechtějí zaměstnat a na směny pracovat nemůžu.” Její příjem tvoří příspěvek na živobytí, přídavky na děti a doplatek na bydlení. Alimenty nedostává, protože děti nemají v rodném listě uvedené otce. Denisa se alespoň snaží přivydělat výrobou drátěnek. “Ráda bych dětem dopřála to, co mají běžně jejich vrstevníci,” přeje si.

 
 

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (mouky, cukr, olej, těstoviny, luštěniny, rýže, jogurty, maso, mléko, kakaové obilné kuličky)
  • Drogerie (prací prášek, aviváž, čisticí prostředky, toaletní papír)
  • Boty pro syna vel. 39 – tenisky
  • Školní sportovní batoh pro syna (14 let)
  • Dřevěný stůl (délka 120 cm)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!