Maminka Blanka z Prahy

You are here:
Partner byl manipulátor a citový vyděrač.

Období pomoci: 

Březen – červen 2023
Blanka (26 let) je samoživitelkou téměř od narození dcery Diany (2 roky). Zdánlivě hezký vztah se změnil ve chvíli, kdy Blanka zjistila, že je těhotná.

“S bývalým partnerem jsem byla ve vztahu od února 2017. Zpětně bych náš vztah popsala jako harmonické soužití s manipulátorem a citovým vyděračem, který se jevil jako ideální partner pro život. Problémy ve vztahu nastaly v podstatě hned od začátku, kdy jsem zjistila, že každý večer vypije tři piva, ale vždy to nějak “vyšumělo”. Když jsem mu oznámila, že jsem těhotná, vůbec nereagoval. Po týdnu chtěl, abych šla na potrat a začal mě obviňovat z toho, že miminko není jeho, že je neplodný a další obvinění. V tu chvíli jsem začala střízlivět a promítat si zpětně náš vztah a všechny situace, kdy jsem za vše dávala vinu sobě. I přes to všechno náš vztah pokračoval a zhruba na konci čtvrtého měsíce těhotenství jsem se dozvěděla, že již nějakou dobu jezdí za jinou slečnou. Když jsem ho konfrontovala, vysmál se mi, následně mi řekl, co prý jsem čekala, když vypadám, jak vypadám. To byla pro mne poslední kapka a odstěhovala jsem se na ubytovnu.”

“ S novorozenou dcerou jsem žila přes půl roku na ubytovně”

I po odstěhování se Blanka s expartnerem občas vídala: “Ptal se na miminko, tak jsem si začínala myslet, že si uvědomil svou chybu a doufala jsem, že budeme rodina. Po narození dcery mi po telefonu pogratuloval a po mém návratu z porodnice si přišel promluvit. Požádal mne, ať ho už nikdy nekontaktuju. S dcerou jsem žila přes půl roku na ubytovně a pak se mi podařilo sehnat normální byt, kde majitelům nevadí samotná matka s dítětem.”

Blanka celou dobu na ubytovně žila se strachem, že jí partner může dceru vzít kvůli podmínkám, ve kterých žijí. “Po přestěhování do bytu a změně prostředí jsem se začala dávat psychicky dohromady a začala zjišťovat, že nejsem tak hloupá a k ničemu, jak mi expartner stále opakoval. Nicméně teď se potýkám s nedostatkem financí na jídlo a základní potřeby. I přes to, že alimenty jsou soudně určené ve výši 3500 Kč, otec Dianky posílá 400 Kč,“ uzavírá svůj příběh Blanka.

Jak jsme pomohli

  • Potraviny
  • Drogerie
  • Dětská kuchyňka
  • Lednice s mrazákem
  • Oblečení pro dceru (vel. 92/98) a maminku (vel. XXL)

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!