Maminka Barbora z Jince

You are here:
Manžel mi zavolal v pátek, že o víkendu už nepřijede domů.

Období pomoci: 

Únor – březen 2021
Bára se do projektu přihlásila v únoru 2021, kdy pečovala o své tři děti, nejstarší Terezku a dvojčátka – Filipa a Jakuba. Syna Tomáše měla v péči u otce.

“S otcem starších dětí jsem byla deset let. Ne, že by naše manželství bylo idylické, ale do určité doby fungovalo. Později náš vztah narušila nevěra a z jeho strany docházelo k psychickému teroru, později i k fyzickému napadání a mně se naplno rozjela bipolární afektivní porucha, neboli maniodepresivní psychóza. Na krátkou dobu jsme se rozešli, já otěhotněla s jiným mužem, narodila se dvojčata. Bývalý partner je ale přijal do rodiny. Ale náš vztah stejně nevydržel. Rozpadl se, když jsem potkala svého budoucího muže. Zrovna jsem byla ve stavu mánie, a tak jsem vzala děti, přestěhovala se a později se i vdala. Manžel si osvojil dvojčata. Prý aby byla rodina úplná. Bohužel se ale jednoho dne něco stalo. Zavolal mi v pátek, že už o víkendu nepřijede domů, a tak mě nechal s dětmi samotnou, bez peněz, ve městě, které jsem ani pořádně neznala.

Covid a ztráta brigády
S nastalou situací si přesto Barbora dokázala poradit: “Našla jsem si práci a vše bylo chvíli v pořádku. Tak nějak jsem vše zvládala. Bohužel potom přišla opatření spojená s covidem a hotel, ve kterém jsem uklízela, zavřeli.” Barbora je teď s manželem v rozvodovém řízení, alimenty na dvojčata nedostává. Žije proto z podpory v nezaměstnanosti, z přídavků na děti a příspěvku na bydlení. To ovšem nestačí na pokrytí nákladů na nájem, jídlo, oblečení a energie. Barboře tak vznikají dluhy, které ji zatěžují: “Dluhy mám u Providentu kvůli kauci na byt a kvůli nedoplatku u ČEZu. Měl ho zaplatit manžel, později jsem zjistila, že to neudělal.”

Finanční problémy a rozbitá pračka
Nejvíc teď Barboru trápí finanční problémy: “Nezvládám synům zaplatit školku. K tomu mi znovu odešla pračka.” Barbora ví, že by jí pomohla práce, kterou se snaží stále shánět, ale v této době je to obzvlášť těžké: “Sháním práci jako uklízečka na částečný úvazek. Ráda bych dětem dopřála také něco pro radost. Terezka ráda kreslí a jezdí na kole. Filípek miluje kreslení, dinosaury a traktory. Kubíka fascinují stavebnice a skládačky.”

Jak jsme pomohli

  • Pračka
  • Palanda
  • Ručníky, osušky
  • Prostěradla 
  • Matrace do palandy 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!