Maminka Barbora z Jince

You are here:

“S otcem starších dětí jsem byla deset let. Ne, že by naše manželství bylo idylické, ale do určité doby fungovalo. Později náš vztah narušila nevěra a z jeho strany docházelo k psychickému teroru, později i k fyzickému napadání a mně se naplno rozjela bipolární afektivní porucha, neboli maniodepresivní psychóza. Na krátkou dobu jsme se rozešli, já otěhotněla s jiným mužem, narodila se dvojčata. Bývalý partner je ale přijal do rodiny. Ale náš vztah stejně nevydržel. Rozpadl se, když jsem potkala svého budoucího muže. Zrovna jsem byla ve stavu mánie, a tak jsem vzala děti, přestěhovala se a později se i vdala. Manžel si osvojil dvojčata. Prý aby byla rodina úplná. Bohužel se ale jednoho dne něco stalo. Zavolal mi v pátek, že už o víkendu nepřijede domů, a tak mě nechal s dětmi samotnou, bez peněz, ve městě, které jsem ani pořádně neznala.

Covid a ztráta brigády
S nastalou situací si přesto Barbora dokázala poradit: “Našla jsem si práci a vše bylo chvíli v pořádku. Tak nějak jsem vše zvládala. Bohužel potom přišla opatření spojená s covidem a hotel, ve kterém jsem uklízela, zavřeli.” Barbora je teď s manželem v rozvodovém řízení, alimenty na dvojčata nedostává. Žije proto z podpory v nezaměstnanosti, z přídavků na děti a příspěvku na bydlení. To ovšem nestačí na pokrytí nákladů na nájem, jídlo, oblečení a energie. Barboře tak vznikají dluhy, které ji zatěžují: “Dluhy mám u Providentu kvůli kauci na byt a kvůli nedoplatku u ČEZu. Měl ho zaplatit manžel, později jsem zjistila, že to neudělal.”

Finanční problémy a rozbitá pračka
Nejvíc teď Barboru trápí finanční problémy: “Nezvládám synům zaplatit školku. K tomu mi znovu odešla pračka.” Barbora ví, že by jí pomohla práce, kterou se snaží stále shánět, ale v této době je to obzvlášť těžké: “Sháním práci jako uklízečka na částečný úvazek. Ráda bych dětem dopřála také něco pro radost. Terezka ráda kreslí a jezdí na kole. Filípek miluje kreslení, dinosaury a traktory. Kubíka fascinují stavebnice a skládačky.”