Maminka Anežka z Prahy

You are here:
„Mám smůlu na stejné typy mužů.”

Období pomoci: 

PROSINEC 2021 – LEDEN 2022
Anežka (36 let) je samoživitelkou devět let a stará se o dva syny, Martina (10 let) a Denise (6 let).

”První přítel a otec staršího syna mě oslovil venku, krátce na to jsme spolu začali chodit a po měsíci i bydlet. Otěhotněla jsem po půl roce, dítě bylo plánované. Měl dvě děti z předchozího vztahu, takže jsem byla ráda, že má zkušenosti a bude mi pomáhat. Po nějaké době ale přišel první velký problém, a to jeho exekuce, kterou mu strhávali z platu. Co půl roku jsme se stěhovali po azylových domech a bytech. Přítel mi nepomáhal s ničím, vše jsem vyřizovala a obstarávala já s miminkem. Byl neustále nespokojený, hádali jsme se a když byl synovi rok a půl, přiznal se, že má jinou ženu. Tím náš vztah pro mě skončil a řekla jsem mu, ať odejde,” svěřuje se Anežka s problémy, které ji ve vztahu potkaly.

Druhého přítele odvedla policie
Otce svého druhého dítěte Anežka poznala díky svému kamarádovi: “Začali jsme spolu asi po měsíci bydlet. Neplánovaně jsem otěhotněla a chtěla jsem jít na potrat a on plánoval odjet na Slovensko. Ale přesvědčil mě, abychom si dítě nechali a zůstali spolu. Bohužel nastala stejná situace jako u předchozího vztahu – měli jsme málo peněz, přítel nepracoval a stále jsme se hádali. Poslední kapkou pro mě bylo, když si pro něj přišla policie, doteď si odpykává trest za krádež” dodává Anežka.

Hledání práce na částečný úvazek
Anežce dlouho trvalo, než našla ideální bydlení: “Procházela jsem různými azylovými domy a byty, teď jsem ráda, že s dětmi bydlíme v pronajatém bytě. Chtěla bych si najít práci. Jsem vyučená prodavačka, ráda bych pracovala v kuchyni, ale i kdekoliv v obchodě nebo uklízela na částečný úvazek. Syn se doma bojí sám, do družiny už nechodí a babičky na hlídání nemáme.”
Alimenty Anežka dostává jen na staršího syna, o otci mladšího nic neví, alimenty neplatí: “Ani jeden otec se o syny nezajímá, nestýká se s nimi. Staršího Martina baví fotbal, koloběžka a kreslení, mladší Denis také rád kreslí a jezdí na kole.”

Jak jsme pomohli

  • Zimní oblečení pro děti a boty 
  • Oblečení pro maminku a boty
  • Potraviny
  • Drogerie
  • Mobilní telefon pro syna

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!