Maminka Andrea z Litoměřic

You are here:
Bývalý přítel dělá mně i dceři ze života peklo.

Období pomoci: 

Únor – březen 2021
Andrea (38 let) má dceru Sofinku (3 roky) a je ve velmi tíživé životní situaci. Její příběh začal v roce 2015, kdy se seznámila s otcem dcerky. Zamilovala se, a proto přehlížela jeho zálibu v pití.

“I když mě ostatní varovali, že hodně pije, byla jsem naivní a nevěřila jsem tomu. Když jsem poprvé otěhotněla, tak se mě pokusil zabít a já potratila. Byl pak několik dní ve vazbě a když se vrátil, zase jsem mu uvěřila, že bude hodný. Pak jsem otěhotněla a narodila se Sofie. Neměl ji rád. Pokračoval v pití. To, že vztáhl ruku na mě, jsem ještě snesla, ale když už začal bít i malou, tak jsem ho opustila.” Momentálně žije Andrea s dcerou sama, s bývalým partnerem stále nemá věci dořešené. “Byla bych moc vděčná, kdyby nebyly uvedeny naše fotografie, jelikož nám otec malé dělá ze života peklo. Několikrát už tady byla i policie, protože nás neustále obtěžuje.”

Nejsou peníze na jídlo ani na léky
Situaci Andrey navíc komplikuje nemoc. Před pěti lety u ní propukla u ní úzkostná porucha, tzv. agorafobie s omezenou svalovou hybností. Kvůli svému stavu nemůže pracovat. Momentálně si vyřizuje žádost o invalidní důchod. Teď má příjmy jen z příspěvku na bydlení, dávek hmotné nouze a příspěvku na stravné. Musí platit nájem, fond oprav, SIPO. “Mám pár exekucí. Některé splácím, u některých mám splátkový kalendář.  Teď mi hrozí další exekuce. Nemůžu dluhy splácet, protože nemám z čeho, po zaplacení nezbytných výdajů mi nezbývá ani na jídlo nebo medikaci, natož na splátky dluhů.” Otec Sofinky navíc neplatí alimenty a Andrea tak kvůli nedostatku peněz ani nedává dceru do školky: “Trápí mě, že jsem nemohla nechat dceru ve školce, jelikož na to nemám finanční prostředky. Potřebovala by být se stejně starými dětmi. Na svůj věk je moc šikovná.”

Jak jsme pomohli

  • Drogerie 
  • Trvanlivé potraviny 
  • Vyvýšená postel s prostorem pod ní na hraní
  • Oblečení pro Sofinku
  • Dvoumístná pohovka

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!