Maminka Andrea z Chudenic

You are here:
Zažila jsem fyzické násilí od obou expartnerů.

Období pomoci: 

Září 2022 – Leden 2023
Andrea (43 let) žije sama se svými dvěma dětmi – dcerou Julií (11 let) a synem Eliášem (6 let) již od narození dcery.

“Narodila jsem se v Plzni, kde jsem také vyrůstala se svou matkou, která podlehla vážné nemoci, když mi bylo devět let. Svého biologického otce jsem nikdy nepoznala. Bohužel ani mé děti neznají své otce. Já jsem v minulosti pracovala jako realitní makléřka, což mě moc bavilo a dařilo se mi. V té době jsem do vlastnictví nabyla nemovitost, která ale měla hrubé stavební nedostatky a čerpala jsem z úvěru na opravy. Zároveň jsem otěhotněla a už v těhotenství se potýkala s fyzickým násilím ze strany expartnera a dostala se do situace, kdy jsem nebyla schopna splácet hypotéku. Přidaly se k tomu i vážné zdravotní komplikace po porodu dcery, se kterou jsem zůstala sama, stejně tak i následně se synem. I při druhém porodu došlo k závažným komplikacím, musela jsem podstoupit celkem osm operací. Proto jsem úplně přestala chodit mezi lidi,” líčí Andrea okolnosti toho, jak se dostala do situace samoživitelky.

Pracovní neschopnost a vysoké zálohy za energie

Andrea prošla insolvenčním řízením. Několik měsíců před koncem insolvence ale nebyla schopná své závazky splácet. Od dubna letošního roku je v pracovní neschopnosti: “V současné době žiju s dětmi v obecním bytě, o svou nemovitost jsem kvůli nedostatku financí přišla a ani insolvenci jsem nebyla schopna doplatit. Obě děti mám ve své péči, otec syna se mnou nikdy nežil, jeho poslední návštěva proběhla cca po roce a půl, výživné platí. Otec Julinky není ani zapsán v jejím rodném listě. Julinka navštěvuje baletní kroužek a jezdí na koních. Eliášek jezdí rád na koloběžce a navštěvuje motokrosový kroužek.”

Dopad energetické krize

Andrea spolupracuje s OSPODem a je v kontaktu s organizací Člověk v tísni a Diakonií Západ, snaží se svou nelehkou situaci, i přes zdravotní hendikep, řešit a zajistit dětem lepší budoucnost. Současná energetická situace se podepsala i na finanční situaci rodiny, jak vysvětluje Andrea: “V důsledku skokového zvýšení platebních záloh na energie nyní místo původní částky 3 690 Kč platím 8 500 Kč.”
Velkým snem maminky Andrey je, aby se jí podařilo našetřit peníze na nové zuby, které potřebuje. Zatím si opravu chrupu nemůže kvůli nedostatku financí dovolit.

Jak jsme pomohli

  • Poukázka na nákup dětského oblečení
  • Lego pro syna
  • Drogerie
  • Potraviny
  • Strava/​pamlsky pro kočky

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!