Maminka Andrea z Brna

You are here:
Partner neunesl, že se Sebastian narodil s postižením, sbalil si věci a odešel.

Období pomoci: 

Březen – duben 2021
Andrea vstoupila do projektu v březnu 2021. Je maminkou tří dětí – Alexe, Valentýny a nejmladšího Sebastiána.

Alexe a Valentýnu má Andrea z prvního manželství, které se ale před devíti lety rozpadlo: “Svoji roli hrálo zadlužení rodiny, fyzické týrání a nevěra,” vysvětluje Andrea. Andrea se tehdy odstěhovala i s dětmi ke své mamince a požádala o rozvod. Později si našla přítele, se kterým má nejmladšího syna Sebastiana. Ani tento vztah nevydržel. „Partner neunesl, že se Sebastian narodil s postižením, má DiGeorgův syndrom, a když jsem se synem zůstala v nemocnici kvůli operaci, sbalil si věci a odešel. O syna se nestará, nevídá ho a alimenty platí jen tehdy, když mu hrozí vězení za neplacení.”

Náročná péče o handicapované dítě
Andrea se velmi snaží postarat o své tři děti, ale sama přiznává, že je to mnohdy velmi náročné: “Jsem na vše sama. Péče o nejmladšího handicapovaného syna je velmi psychicky, fyzicky i finančně náročná a zabírá mi veškerý čas a den mi kolikrát nestačí.” Starší sourozenci tak musí v domácnosti pomáhat: “Snažím se jim věnovat pozornost, jak jen to jde, veškerý volný čas trávím se staršími dětmi. Hodně se věnujeme učení.”

Výdaje za chůvu a kurz znakového jazyka
Andrea se snaží, aby ze svých příjmů poplatila veškeré nejnutnější výdaje a nemusela si brát půjčky. Pobírá rodičovský příspěvek, příspěvek na péči (o syna musí pečovat 24 hodin denně) a alimenty, které ale pravidelně dostává jen na první dvě děti, na Sebastiana pouze, když podá trestní oznámení nebo hrozí exekucí. Zároveň Andree pomáhá organizace Dobrý Anděl: “Přesto jsou výdaje stále vyšší. Platím každý týden jeden den chůvu, abych mohla chodit do školy a učit se znakový jazyk, abych mohla komunikovat se synem, A to je další nadstandardní výdaj ke všem ostatním.”

Andrea spolupracuje také s organizací Patron dětí. Přes tuto nadaci se snaží sehnat peníze na cyklovozík pro Sebíka.

Jak jsme pomohli

  • Baterie do kochlearniho implantatu 
  • Sneozelen – pomůcky k léčbě světlem
  • Hračky pro stimulaci smyslů
  • Vysavač
  • Zvlhčovač vzduchu

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!