Maminka Alexandra z Ostravy

You are here:
Fyzicky mě napadal před dětmi.

Období pomoci: 

Červenec – listopad 2022
Alexandra (32 let) žije sama se čtyřmi dětmi – Dominikem (14 let), Matějem (12 let), Kateřinou (9 let) a Jaroslavem (7 let).
Alexandra (32 let) žije sama se čtyřmi dětmi – Dominikem (14 let), Matějem (12 let), Kateřinou (9 let) a Jaroslavem (7 let).

“S bývalým manželem jsem se seznámila přes mého bratra, v té době mi bylo čtrnáct let. Náš vztah byl moc hezký, chodili jsme spolu čtyři roky, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Čekala jsem kluka, byli jsme moc šťastní. Bydleli jsme u mých rodičů, narodil se nám syn Dominik, manžel mi se vším pomáhal. O dva roky později se narodil syn Matěj a přestěhovali jsme se do vlastního bytu. V tu dobu už se manžel začal měnit, občas mě uhodil, ale já byla mladá a zamilovaná. Po třech letech se nám narodila dcera Katka, ze které byl manžel unesený. Po třech porodech už mé tělo samozřejmě vypadalo jinak, manžel mi vyčítal, že se o sebe vůbec nestarám, že jsem tlustá a dělám mu ostudu. Urážky jsem přešla, vztah se zlepšil a narodil se syn Jaroslav. Měl modré oči a rezavé vlasy, celá rodina v čele s manželem mě podezírala z nevěry. Do čtyř let se manžel k synovi choval jako k cizímu, až jsem nechala udělat DNA testy, které potvrdily, že syn je jeho. Manžel se omlouval a sliboval, že se vše zlepší, ale k tomu nikdy nedošlo. Začal mě podvádět a když jsem se ozvala, dostala jsem facku, začal mě fyzicky i psychicky týrat,” popisuje smutně Alexandra příběh svého manželství.

Rozvod byla nejlepší věc

Bohužel děti byly svědky i fyzického násilí: “Manžel mě bil před dětmi, zlomil mi žebra, několikrát jsem skončila v nemocnici. Volala jsem několikrát policii, ta ho na pár hodin vykázala z bytu a pak se vždy vrátil a vše pokračovalo. Tohle chování jsem mu trpěla čtyři roky, před rodinou jsme hráli spokojené manžele. Jeho napadání se stupňovalo, jednoho dne po návratu od milenky mě napadl tak, že jsem se bála, že mě chce zabít. Zoufalá jsem volala svému bratrovi, manžel utekl. Po čtrnácti dnech mi navrhl, že na mě přepíše byt, abych nemusela s dětmi do azylového domu, což naštěstí splnil. Podala jsem žádost o rozvod. Jsme rozvedení, děti mám ve své péči. Manžel má vyměřené alimenty 500 Kč na každé dítě, ale i to platí nepravidelně. Stýká se občas jen se staršími dětmi, mladší k němu nechce a ani on nemá zájem.”
Alexandra v současné době nepracuje, protože děti jsou často nemocné a kvůli tomu je pro ni těžké si najít práci. Chtěla bych si udělat kurz a pracovat jako sociální pracovnice.
“I když jsem na všechno sama, a i když máme málo peněz, vím jistě, že rozvod byl pro mě a pro mé děti to nejlepší, co jsem mohla udělat,” uzavírá své vyprávění Alexandra.

Jak jsme pomohli

  • Potraviny (těstoviny, konzervy, maso, olej, cukr, apod.)
  • Drogerie (šampony, prášek na praní, jar)
  • Oblečení pro děti (vel. kluk 165-170, kluk 152, holka 134-140, kluk 134-140), oblečení pro maminku (vel. 40-42)
  • Boty pro děti (vel. kluk 40, kluk 38, holka 36, kluk 36)
  • Patrová postel (individuálně se domluví s dárcem), maminka spí s mladšími dětmi na sedačce

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!