Maminka Alena z Prachaticka

You are here:
Vychovávám děti v azylovém domě

Alena (20 let) žije se svými dětmi Jenny (4 roky) a Robertem Damianem (10 měsíců) v azylovém domě. V červenci očekává narození třetího potomka.

 

Partner udržoval souběžně dva vztahy 

Alena vyrůstala pouze s maminkou a její dětství nebylo jednoduché. V patnácti letech poprvé otěhotněla: “Měla jsem staršího partnera, který se o mě hezky staral. Chodil do práce a vydělával. Když jsem ale zjistila, že už má rodinu s pěti dětmi, vztah jsem ukončila,” popisuje Alena. Partner o dceru nejeví zájem, Alena o něm od rozchodu nemá žádné zprávy.

 

Drogy a fyzické násilí

Po dvou letech se Alena seznámila s novým přítelem, s nímž po roce přišla do jiného stavu. Následně však zjistila, že přítel bere drogy. “Slíbil, že s nimi skončí. Nic se ale nezměnilo. Partner pořád bral drogy, chodil domů opilý a začal mě fyzicky napadat. Dcera z něj měla strach,” vypráví dál Alena. Před porodem od partnera utekla do azylového domu, kde porodila syna Roberta Damiana. Po jeho narození se s partnerem ještě párkrát viděli, nyní již v kontaktu nejsou. Otec se o syna nezajímá. 

 

Na všechno zůstala sama

 

Alena vychovává obě děti sama. Společně bydlí v azylovém domě a brzy se rozrostou o dalšího člena: “Nevyšel mi bohužel ani třetí vztah,” neskrývá Alena zklamání a uvádí, že jí byl partner nevěrný. Z rodičovského příspěvku, přídavků na děti a příspěvku na bydlení dokáží vyžít jen stěží. “Zaplatím nájem, plenky, kojenecké mléko a nic mi nezbyde,” líčí Alena s tím, že využívá pomoci od charity. Otcové na děti alimenty neplatí, Alena se proto chystá výživné vymáhat. Svým dětem chce dopřát radostné dětství. Dcera Jenny ráda pomáhá s úklidem a vařením. Malý Robert Damian si oblíbil hračky, které hrají a svítí.

 

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Podpořit tuto maminku

1. varianta

Máte pouze 5 minut?

Podpořte vybranou maminku zasláním finanční částky a my to za vás zařídíme!

Současně tím podpoříte rozvoj projektu Fandi mámám a zaměstnávání samoživitelek. 15% z věnované částky využijeme na zajištění zprocesování pomoci. 

 
2. varianta

Osobní varianta pomoci

Chcete se s maminkou osobně spojit a zajistit pro ni konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme. Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněním přání, ale také ji můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci. Záleží na vás, zda mamince věci zašlete nebo dovezete a osobně předáte. Děkujeme.

Máte pouze 5 minut?

Podpořte splnění přání vybrané maminky zasláním částky.

Současně tím podpoříte jinou maminku samoživitelku z našeho projektu, která přání vaším jménem zajistí (10 % z věnované částky jde na zaměstnání samoživitelek v projektu Fandi mámám)

Poznámka: Platba jde na transparentní účet Fandi mámám, ze kterého uhradíme maminčino přání. V předmětu platby prosím ponechte jméno maminky, kterou chcete podpořit. Částku můžete navýšit dle Vašich možností. Děkujeme za podporu maminek samoživitelek!

Chcete se s maminkou osobně spojit a vybrat jí konkrétní přání?

Vyplňte formulář a my vás s maminkou propojíme.

Budete mít možnost mamince nejen udělat radost splněným přáním, ale také jí můžete potěšit milým slovem a podpořit ji tak v její nelehké situaci.

Maminka Alena z Prachaticka děkuje za pomoc

Vyberte položky, které chcete mamince poskytnout, případně vše napište do formuláře níže. Budeme rády, když uvedete své celé jméno a svůj telefon, usnadní to další domluvu. Děkujeme, Petra a Žaneta z Fandimamam.cz