Babička Sylva z Písku

You are here:
Dcera se o děti vůbec nezajímá.

Období pomoci: 

Březen – duben 2022
Sylva (42 let) je už babičkou a jako samoživitelka se stará o svá vnoučata – o vnuka Davida (3 roky) a vnučku Věru (11 měsíců). O vnuka Davídka Sylva pečuje od jeho narození: “Vychovávám sama tříletého Davídka a nyní jsem si zažádala do péče o téměř roční vnučku Věrušku. Davídka jsem si vyzvedla v porodnici. S matkou dětí, mou dcerou, nejsem v kontaktu. Dcera za celou dobu, co ho mám v péči, o něj neprojevila zájem. Jednoho dne jsem se dozvěděla, že se jí narodilo další dítě, tentokrát holčička, byla v pěstounské péči. Zažádala jsem si o svěření Věrušky do péče, nedávno proběhl soud a od února mám Věrušku ve své péči, oba sourozenci tak budou pohromadě,” svěřuje se s radostí Sylva.

Odchod přítele
Sylva měla přítele, který se k ní nastěhoval, když si našla nový byt. “Přítel se mnou byl do doby, než jsem si vzala Davídka. Naše společné soužití pak ale netrvalo dlouho. Partner často pil, poté měl agresivní sklony, nadával mi, vše mi vyčítal a byl zlý. Věděla jsem, že s takovým člověkem vnoučata vychovávat nechci,” dodává smutně Sylva. Je sice sama, ale volný čas jí zaberou vnoučátka, která jí zároveň dělají velkou radost: “Davídek je hodně, ale opravdu hodně živý klouček, neposedí ani u jídla, je celý den velmi aktivní a zajímá ho vše, co vidí. Věruška je velká pohodářka a objevuje velice aktivně celý svět.”

Finanční potíže
Otec dětí není zapsaný v rodném listě, Sylva podala trestní oznámení na dceru za neplacení alimentů: “V současné době pobírám rodičovský příspěvek, přídavek na dítě a příspěvek na bydlení. Alimenty nedostávám, již jsem na dceru podala trestní oznámení za neplacení. Po zaplacení všech výdajů mi nezůstávají skoro žádné peníze, často si musím půjčovat. Bohužel mám i dluh u zdravotní pojišťovny”. Vzhledem k tomu, že soud svěřil vnučku Sylvě do péče a nově byla zavedena dávka pro pěstouny-prarodiče, měla by tak od jara 2022 pobírat příspěvek při pěstounské péči.

Jak jsme pomohli

  • Stupátko ke kočárku se sedátkem
  • Trvanlivé potraviny
  • Kojenecká výživa a pleny 
  • Hygienické potřeby – drogerie
  • Oblečení pro děti a pro babičku Sylvu

Fanděte této mamince spolu s námi!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!