Maminka Veronika ze Sokolova

„Na jídlo, oblečení a kroužky mi moc peněz nezbývá.”

Veronika se projektu Fandi mámám zúčastnila v říjnu 2020, kdy byly  její dcerce Elišce 3 roky.

Příběh, se kterým Veronika vstoupila do projektu
Veronika je na dceru sama od začátku těhotenství. “Dceru mám ve výhradní péči. S Elišky otcem jsem byla tři roky, ale náš vztah nebyl dobrý. Ani jsme spolu nebydleli, nechtěla jsem. Finančně mi nepomáhal. Podváděl mě. Lhal mi, kamarádi mu byli přednější, nikam mě nebral. Nakonec jsem se nervově zhroutila a vztah jsem ukončila. Jenže jsem zjistila, že jsem těhotná. Otec Elišky se o dceru nezajímá. Má celkem čtyři děti a ani o jedno se nestará. Alimenty neplatí, už má i podmínku, z platu se mu strhává exekuce. Ale vše musím platit sama. Teď budu alimenty znovu řešit s OSPOD.”

Chybí peníze na potraviny
Nejvíc teď Veroniku trápí nedostatek peněz na chod domácnosti a na věci pro dceru: “Jsem zadlužená kvůli čtyřměsíčnímu výpadku peněz. Mám pouze půjčku, kterou jsem si brala na nábytek. Chybí nám potraviny. Podle úřadů nemám na nic nárok. Bydlím v bezdoplatkové zóně. Potřebuju se z toho všeho dostat.” Občas Veronice pomůže máma, občas kamarádka, jinak musí Veronika vystačit s rodičovskou a příspěvkem na bydlení: “Kvůli tomu, že jsem se přestěhovala, prý nemám nárok na hmotnou nouzi. Kdybych měla každý měsíc navíc pět tisíc korun, tak všechno poplatím bez problémů a jsem šťastná. Teď si nemůžu dovolit jít s malou ani do dětských center, do zoo, na výlet, do bazénu.

Veronika hledá práci
Malá Eliška chodí od září do školky a Veronika hledá práci nebo alespoň brigádu. “Mám zdravotní problémy, a tak nemůžu dělat jakoukoli práci. Teď jsem začala alespoň pomáhat v Charitativním šatníku, tam můj zdravotní problém nevadí. Mám psychické problémy, byla jsem od mala týraná, nikdy proto nevím, jak mi bude. K tomu mám i další zdravotní komplikace se zády, s operovaným kolenem, ledvinami. Teď mi v organizaci Člověk v tísni budou pomáhat vyjednat invalidní důchod.”

Malá Eliška ráda tancuje
“Elišku baví tancování, plavání, cvičení a zpívání. Díky jedné charitativní organizaci teď může chodit na kroužek tanečků, za což je maminka Veronika moc vděčná.”

My Veronice fandíme! 

Pro maminku Veroniku jsme sehnali:

• Trvanlivé potraviny
• Pračku
• Botníkovou skříň
• Poukaz do optiky
• Permanentku do aquaparku

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!