Maminka Veronika z Kyjova

„Otec dvojčat není uveden v rodném listu, děti dosud ani neviděl.”

Veronika má čtyři děti – Markétu (16 let), Lucii (8 let) a dvojčata Matyáše a Tobiáše (8 měsíců).
Nejstarší dceru Markétu má v péči její otec. Veronika na dceru platí výživné a nyní usiluje o to, aby ji získala zpět do své péče. Nemohla ji mít u sebe kvůli nevyhovujícímu bydlení.
Veronika byla krátce vdaná, a to za otce nejstarší Markéty. A ani další dva vztahy, ze kterých má Veronika děti, nebyly dlouhé a nedopadly dobře: “Otec Lucie mě opustil, když jsem otěhotněla a od té doby se starám o vše sama. S Lucinkou se víc vídá až v poslední době. Otce kluků jsem poznala v azylovém domě v Břeclavi, odtud jsme šli společně do podnájmu. Za půl roku jsem otěhotněla. Když zjistil, že jsem těhotná a už nemůžu jít na potrat, začal být hrubý, začal mě vyhazovat z bytu, psychicky mě týral. Nakonec jsem byla nucena opustit byt ve kterém jsem žila s ním a s jeho dcerou. Skončila jsem v azylovém domě.”

Téměř rok strávila Veronika se svými dětmi v azylovém domě. Pobyt v něm jí končí v červnu. Veronika už pro sebe a své děti našla byt, bude žádat také o doplatek na bydlení, aby vše utáhla. Nemá ale žádné vybavení do bytu. Na to teď bude muset hodně šetřit. I to jen jeden z důvodů, proč se přihlásila do projektu Fandi mámám.

Mladší dceru Lucii má Veronika v péči, její otec na ní výživné platí. “Otec dvojčat není uveden v rodném listu, děti dosud ani neviděl.” Veronika je nyní na rodičovské dovolené, předtím pracovala jako dělnice. Má v plánu jít do práce hned, jakmile nejmladší synové nastoupí do školky: “Moje mamka mi nemůže pomáhat finančně, ale občas mi pomáhá s hlídáním dětí.”

My Veronice fandíme! 

Pro maminku Veroniku jsme sehnali:

• Drogerii
• Trvanlivé potraviny
• Tablet
• Bazének s plastovými míčky pro děti
• Aktovku a školní potřeby

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!