Maminka Simona z Prahy

„Náš vztah se rozpadl kvůli věkovému rozdílu.”

Simona (46 let) se sama stará o dceru Miriam (12 let). “S otcem dcery se známe již šestnáct let. Seznámili jsme se v práci, kdy jsem nastoupila na fakultu na podatelnu. Začalo to pozváním na večeři při příležitosti mých narozenin. Náš vztah trval asi tři roky. Partner byl tehdy ženatý, ale se ženou již dlouho nežil. Měli spolu syna, se kterým jsem mu pomáhala. Když jsem otěhotněla, náš vztah se rozpadl. Přítel byl o dost starší a další dítě již nechtěl, navíc bydlí mimo Prahu. Svoji dceru a mě navštěvuje čím dál méně. Jediná pomoc, kterou od něj mám, jsou alimenty,” vypráví Simona, která má dceru ve výhradní péči. “Miriam navštěvuje základní školu, má zájem o tanec a hudbu a ráda by jezdila na skateboardu.”

Náročná výchova dcery

“Jako největší problém nyní vidím výchovu dcery. Již delší dobu s ní řeším obtížnou domluvu, k čemuž značně přispívá nepřítomnost otce. Ve škole se jí zhoršil prospěch. Vlivem pandemie a také toho, že měním zaměstnání, jsem se dostala do finanční tísně. Dceři obtížně vysvětluji, co kolik stojí a proč si to nemůžeme dovolit,” popisuje Simona aktuální strasti života samoživitelky.

Tělesné postižení

Simona má kvůli svému zhoršenému zdravotnímu stavu omezené možnosti při hledání zaměstnání: “Po centrální mozkové příhodě v dospívání jsem ochrnutá na jednu ruku. Z toho důvodu je obtížnější mě zaměstnat. Pobírám částečný invalidní důchod, můj zdravotní stav se zhoršuje. Zjistili mi artrózu v koleni, utrhl se mi sval, takže jsem poslední dobu strávila na nemocenské. V současné době mě čeká pracovní pohovor, chtěla bych pracovat na celý úvazek. Mám zkušenosti na pozici telefonistky. Jsem ráda, že mi byl přidělen státní byt se zvláštním určením pro handicapované. Mým největším přáním teď je, abych dokázala uhradit všechny své výdaje.”

My Simoně fandíme!

Tento příběh je sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!