Maminka Petra z Brna

„Úplně se mi zhroutil svět a ze dne na den jsem se ocitla bez bydlení, bez partnera, těhotná a se třemi dětmi.”

Petře v lednu 2019, kdy se účastnila projektu Fandi mámám bylo 37 let. Má celkem čtyři děti – Kristýnu, Natálii, Filipa, v tu dobu 10letého a tehdy roční Lilianu. Nejstarší dcery, kterým v té době bylo 17 a 16 let s ní však nežijí, jezdí k ní jen na víkendy a na prázdniny. “Dcery se chytly party starších dětí a začaly s nimi být výchovné problémy a byly umístěny do výchovného ústavu,“ vysvětluje Petra.

Jejím životem prošli tři osudoví muži, se kterými má děti. Ani s jedním však nevytvořila úplnou rodinu. Otec nejstarších dcer se s dětmi občas vídá, alimenty platí přímo ústavu, ve kterém jsou umístěny.
Vztah Petře nevyšel ani s otcem desetiletého Filipa, se kterým se rozešla před osmi lety: „Neustále mi lhal a nenosil domů peníze. Přestalo mě bavit živit sebe a ještě jeho. Navíc mi udelal dluh na nájmu, o kterém tvrdil, že ho platí, ale skutečnost byla jiná. Prišla jsem tehdy o bydlení a děti musely na moji žádost asi na tři čtvrtě roku do Klokánku, abych mohla zajistit nové bydlení.“ S Filípkem se ale jeho táta vídá a výživné na něj platí.
S otcem Lilianky se Petra znala sice krátce, přesto si malovala růžovou budoucnost:„Myslela jsem si, že je to konečně ten pravý . Neplánovaně jsem po velmi krátké době otěhotněla. Podařilo se mi sehnat větší byt a vše vypadalo jako z pohádky. Jenže o bydlení jsem záhy přišla a Liliančin otec mi jednoho dne zavolal, že jde na čtyři roky do vězení za krádeže. Úplně se mi zhroutil svět a ze dne na den jsem se ocitla bez bydlení, bez partnera, těhotná a se třemi dětmi. Museli jsme proto vyhledat pomoc v azylovém domě.“ Výživné na malou Lilianu Petra nedostává, protože ho její otec ve vězení nemá z čeho hradit.

Petra žije z rodičovského příspěvku, jedněch alimentů, přídavků na děti a z brigád. Nedávno se jí podařilo najít nové bydlení a odešla z azylového domu, jenomže protože nejde o klasický pronájem, ale o podnájem, nemá nárok na příspěvek na bydlení. K tomu má ještě velké dluhy a exekuci. Tu nyní řeší s dluhovou poradnou a bude usilovat o insolvenci. Ráda by si našla práci, kterou by mohla dělat z domova.

My Petře fandíme! 

Pro maminku Petru jsme sehnali:

• Kojenecké mléko Hami
• Jednorázové plenky – vel. 4
• Drogerie (kosmetika pro děti, šampóny, srchové gely, pasty na zuby, prací prášky apod.)
• Potraviny
• Postel na spaní + matrace – rozměr 160×200 nebo 180×200

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!