Maminka Nikola ze Sokolova

„Zaplatíme nájem, poplatky a zůstane nám každý měsíc tisíc korun.”

Když se Nikola v polovině roku 2020 účastnila projektu Fandi mámám bylo jejím dětem – synovi Oldřiškovi 2 roky a dceři Nele 6 let.

Příběh Nikoly, se kterým vstoupila do projektu
Nikola sama vychovává jen malého Oldříška, starší dcera žije u Nikolčiny matky: “Mám z prvního vztahu dceru Nelinku. S jejím tatínkem jsme se rozešli, když byl Nelince rok. Nelinka je postižená – nechodí, nemluví ani neleze. Měla jsem jí u sebe čtyři roky. Když jsem byla v osmém měsíci těhotenství s Oldříškem, musela Nelinka na operaci s nožičkami. A protože jsem měla rizikové těhotenství, o Nelinku se po operaci starala moje mamka a od té doby ji má dočasně ve své péči. Matka mi od narození dcery pomáhala a držela mě v těch nejhorších situacích, takže vím, že má dcera se u ní má báječně. Na dceru platím alimenty. Nelinku mi matka vozí na víkendy nebo jezdím já za ní. V kontaktu jsme denně.”
Vztah s otcem malého Oldřicha se rozpadl záhy po jeho narození: “Po tom, co se náš malý narodil, začalo jeho tatínkovi docházet, že je mladý na to být tátou a začal se od nás vzdalovat a utíkal tam, kde si přišel mladý a chtěný. Pak přišlo na řadu i domácí násilí. Utekla jsem od partnera, abych ochránila svého syna. Skončili jsme v azylovém domě, kde jsme žili půl roku. Pak se nám podařilo najít byt, žijeme v malém bytečku 1+1.”

Nikola musí vystačit s rodičovským příspěvkem a s přídavkem na bydlení: “Zkoušela jsem žádat o všechny možné příspěvky, ale bohužel na nic prý nemám nárok. Zaplatíme nájemné a poplatky a zůstane nám každý měsíc tisíc korun. Nezvládám nakoupit synovi plenky, hygienu ani jídlo. Tatínek alimenty neplatí, o syna se nezajímá, ani netuším, kde vlastně teď je. Kvůli neplacením alimentů budu podávat trestní oznámení. A až půjde Oldříšek do školky, chci jít do práce. Jsem vyučená kosmetička, tak bych se kosmetice chtěla věnovat.”

My Nikole fandíme! 

Pro maminku Nikolu jsme sehnali:

• Potraviny
• Jednorázové pleny
• Drogerii
• Oblečení a boty na Oldřicha (vel.98, vel. bot 25)
• Tablet

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!