Maminka Nikola z Prahy

“Jsme ve finanční tísni. Po odečtení všech výdajů nám nic nezbývá.“

Nikola vstoupila do projektu na začátku roku 2021 se svým synkem Lukáškem.

Nikolin příběh, se kterým se svěřila projektu Fandi mámám

Nikola je sama na syna Lukáška od jeho čtyř měsíců. Otec Lukáška zprvu nechtěl, ale poté se s celou situací nějak smířil. Nikola si myslela, že až se narodí syn, partner se změní, ale to se nestalo: “Bohužel od chvíle, co se malý narodil, nechodil moc domů, nebo přišel třeba až za tři dny, a to buď opilý, nebo zfetovaný. Byl zlý na mě i na syna, a tak jsem se s ním rozešla.” Nikola odešla do azylového domu, kde zůstala se synem rok. “Poté jsem si našla přítele, ke kterému jsme se nastěhovali. Nejdřív bylo všechno v pohodě, ale pak mu můj syn začal vadit. Říkal, že Lukášek není jeho, tak proč by se o něj měl starat a podobně. Byli jsme spolu asi tři čtvrtě roku a pak nás jednoho večera vyhodil.”

Ve finanční tísni
Nikola zůstala pár dní u sestry, pak si našla bydlení v garsonce: “Úřad mi dal mimořádnou okamžitou pomoc na kauci a nájem. Přispívají mi na nájem a na živobytí, ale ani tak mi nezbyde životní minimum, když vše zaplatím. K tomu ještě platím insolvenci.”

Otec alimenty neplatí
“Jsme ve finanční tísni. Po odečtení všech výdajů nám nic nezbývá. Otec alimenty neplatí, už jsem na něj dvakrát podávala trestní oznámení, ale nic se neděje.” Nikola tak musí vystačit z rodičovského příspěvku, příspěvku na dítě, doplatku na bydlení a příspěvku na živobytí. “Ráda bych šla do práce, třeba prodávat, ale Lukášek je ještě malý.

My Nikole fandíme!

Tento příběh byl sepsaný na základě podkladů a dokumentů, které projektu Fandi mámám poskytla maminka samoživitelka. Projekt nemůže ručit za morální bezúhonnost dané maminky. Každý dárce/dárkyně mají možnost se s vybranou maminkou spojit, popovídat si s ní, a dle vlastního uvážení se rozhodnout, zda právě jí svou pomoc nabídne. Projekt Fandi mámám propojuje samoživitelku s případnými dárci. Více informací najdete v záložce Nejčastější dotazy.

Pro maminku Nikolu jsme sehnali:

• Rostoucí židli pro syna
• Trvanlivé potraviny
• Drogerii
• Zimní bundu pro Nikolu
• Bílou poličku

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!