Maminka Martina z Prahy

„Okolí na mě tlačí, abych dala syna do ústavu. Měla bych sice více času i prostředků pro své další dvě děti, ale já se tomu bráním.“

Martině je 43 let a má tři děti – syna Vojtěcha (16 let) a dcery Sáru (13 let) a Tinu (6 let). Před třemi roky ji manžel opustil kvůli jiné ženě, od té doby se Martina stará o děti sama, otec dětí občas Martině pošle nějaké peníze. “Zatím soud nestanovil výši alimentů, takže žádné neplatí. Děti manžel téměř nevídá. Zatím jsme oficiálně manželé, stále čekáme na soud,” popisuje Martina aktuální situaci.
Roli samoživitelky Martině ještě ztěžuje fakt, že je její nejstarší syn Vojta těžce mentálně postižený. „Mám ho doma v péči. Kvůli tomu mi však nezbývá tolik času na další dvě děti.
„Syn musí dojíždět do stacionáře. Stacionář je zároveň školou, za vše platím. Zároveň teď platím službu, která syna přiváží a odváží. Péče o Vojtěcha je z finanční stránky velice náročná, vzhledem k zadlužení nejsem schopna splácet veškeré závazky,“ říká Martina.

Martina pracuje jako asistentka u jedné farmaceutické společnosti. Přestože má poměrně slušné peníze, výplata jí nepokryje veškeré náklady, zvlášť když se jí z platu strhává exekuce: „ Z platu mi odchází 15 tisíc, zůstává mi zákonem stanovené minimum. V minulosti se manžel zadlužil kvůli vlastnímu podnikání, které bohužel nikdy nevyšlo, ale dluhy zůstaly. Splácím je já.“ Od státu dostává Martina jen pečovatelský příspěvek na postiženého Vojtu. Nyní má obavy, aby nemusela opustit práci. “Vojta měl doteď povinnou školní docházku, ale ta mu končí. Věřím, že ve stacionáři bude moct dál zůstat, abych mohla chodit do práce. Jinak bych s ním musela zůstat doma.”

My Martině fandíme! 

Pro maminku Martinu jsme sehnali:

• Oblečení a boty pro děti
• Pleny Tenaflex Maxi Large (pro postiženého Vojtu)
• Vlhčené ubrousky
• Drogerii
• Školní pomůcky – vybavení pro prvňáčka

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!