Maminka Martina z Prahy

„Z výplaty mi zbyde minimum, protože kvůli exekucím mám vysoké srážky.“

Martině se do projektu Fandi mámám přihlásila na začátku roku 2020 – v únoru. Jejím třem dcerám: Klárce, Katce a Terezce tehdy bylo 14, 12 a 9 let.

Příběh Martiny, se kterým vstoupila do projektu
Samoživitelkou je Martina devět let a manželství, které trvalo šest let, podle jejích slov příliš šťastné nebylo: “Bývalý manžel nejevil takový zájem o děti. Jeho prioritou byla auta, takže veškeré peníze dával do nich, místo do rodiny. Vůbec neřešil, jestli je zaplacený nájem. Nastaly i situace, že jsme se i čtyřikrát do roka museli stěhovat, protože neplatil nájem. Kvůli své zálibě se exmanžel zadlužil a tím pádem zadlužil i mě. Proto jsem se rozvedla.” Dluhy Martina splácí dodnes. A i když pracuje jako kuchařka ve školní jídelně a má celkem slušný příjem, je pro ni těžké poplatit vše, co je potřeba, protože jí každý měsíc z platu odejde exekuce ve výši pět až šest tisíc: „Pokud v měsíci dostanu prémie, strhávají mi i přes deset tisíc. Dostala jsem se do nepříjemné situace, kdy mi z výplaty zbyde minimum. A nároky dětí jsou čím dál vyšší.”
Nedávno se Martině podařilo dosáhnout navýšení výživného a dluhy se snaží vyřešit insolvencí, o kterou požádala a čeká na rozhodnutí soudu.
“Snažím se pro děti udělat cokoliv, aby dětství měly šťastné. Se svým tátou se vídají jednou za čtrnáct dní a to, že jsme se rozvedli, už snášejí lépe, než když byly menší. Strašně moc bych si přála studovat dálkovou školu, abych si mohla najít dobře placenou práci. Chtěla bych ještě něco v životě dokázat a jít dětem příkladem. Nejstarší dcera Klárka chce být kriminalistka. Má skvělé známky. Měla v pololetí vyznamenání. Jsem na Klárku pyšná. Hlavně je vidět,že to v životě opravdu někam dotáhne.“

My Martině fandíme! 

Pro maminku Martinu jsme sehnali:

• Drogerii
• Příspěvek na školu v přírodě pro dceru Kateřinu
• Příspěvek na školu v přírodě pro dceru Terezu
• Příspěvek na školu v přírodě pro dceru Kláru
• Jezdecký kroužek nebo poukázka na jízdy na koni pro Terezku

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!