Maminka Lucie z Brna

„Zmizel týden po porodu Klaudinky.”

Lucii je 35 let, v péči má své dvě dcery – Adélku (4 roky) a Klaudinku (2 roky). Samoživitelkou je od narození mladší dcerky. „Otec dětí od nás utekl. Poznali jsme se v práci, pracovala jsem jako servírka. Na začátku vztahu byl hodný, pozorný a milující. Po roce se nám narodila Adélka. On ale tehdy někoho napadl a na půl roku šel do vězení. Pak se objevil, slíbil že se o nás postará, že nebude pít alkohol, že bude všechno v pořádku. Když se ale narodila Klaudinka, týden po porodu zmizel a od té doby o něm nic nevím,” vypráví Lucie.

Ještě do nedávna byla Lucie s dětmi v azylovém domě, nyní získala byt v ubytovně pro matky s dětmi, kde může zůstat tři roky.
Alimenty na děti Lucie nedostává. Musí vyžít z rodičovského příspěvku, přídavků na děti, příspěvku na živobytí a doplatku na bydlení. Nezbývají už jí ale peníze na splacení dluhu za elektřinu: “ Sice dlužím jen 35 000, ale z mých příjmů to nedokážu momentálně splácet.”

Klaudinka by v září měla nastoupit do školky a Lucie se chystá do práce: “Vezmu jakoukoli práci, která se bude dát časově skloubit se školkou.”

My Lucii fandíme! 

Pro Maminku Lucii jsme sehnali:

• Boty pro Klaudinku a boty pro Lucii
• Trvanlivé potraviny
• Drogerii
• Pračku
• Psací stůl a židle

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!