Maminka Lenka z Chebska

„Manželství se nám začalo rozpadat po narození syna.“

Lenka se do projektu Fandi mámám přihlásila hned na začátku roku 2020. Tehdy měla tříletého synka a téměř roční dceru.

Lenčin příběh, se kterým do projektu vstoupila
„Manželství se nám začalo rozpadat po narození syna. První problémy jsme se snažili překonat, pak jsem ale zjistila, že mi manžel byl rok po svatbě nevěrný. Přesto jsem se snažila vztah zachránit, protože jsem zjistila, že čekáme další miminko.” Čtrnáct dní před porodem dcery měl manžel těžkou autonehodu. Téměř dva měsíce se dostával z nejhoršího. Odnesl to bohužel i mozek, změnilo se i jeho chování. Byl dost agresivní, citově mě vydíral, vyhrožoval a byl dost výbušný, zvlášť, když popíjel alkohol. Když situaci odmítal řešit, odešla jsem,” vypráví Lenka důvody rozpadu vztahu s otcem svých dětí.
S otcem dětí Lenka zatím bez problémů komunikuje: “Momentálně jsme v rozvodovém řízení, výživné a svěření dětí do péče máme již vyřešené. Dvakrát do týdne se s dětmi potkává v mém pronajatém bytě 1+1, protože on sám žije na ubytovně. A každý den si s dětmi volá.”
Alimenty od manžela dostává. Spolu s rodičovským příspěvkem je to však její jediný příjem. Nyní proto bude podávat žádost o příspěvek na bydlení. “Po zaplacení všech nejnutnějších výdajů mi zbývají 2000 Kč na živobytí na měsíc”.

My Lence fandíme! 

Pro maminku Lenku jsme sehnali:

• Boty pro děti
• Jednorázové pleny
• Trvanlivé potraviny
• Poukázku na vstup do dětského hracího centra
• Záclony do kuchyně a do obývacího pokoje

Rozhodli jste se pomoci tam, kde je to tolik potřeba?

Ozvěte se nám! Uvítáme jakoukoli pomoc! Děkujeme!